שלמה שמיר
ניו יורק

שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, הגיש היום (שלישי) מכתב תלונה למועצת הביטחון של האו"ם ולמזכ"ל הארגון באן קי מון בו האשים כי  "250 טילים מאז יום שישי, טיל כל 20 דקות, ואפס תגובה ממועצת הביטחון".

במכתב שנוסח בחריפות הזכיר רון פרושאור למזכ"ל האו"ם כי "בביקורך בישראל נפגשת עם ילדי הדרום וראית את המצב במו עיניך. אתמול אמרת לחברות המועצה שעל ירי הטילים לעבר האוכלוסיה האזרחית בישראל להיפסק באופן מיידי וכי הירי איננו מתקבל על הדעת. אבל חברות המועצה עדיין שותקות".

פרושאור התריע באיגרת כי "מספיק שאחד הטילים יפגע במקום הלא נכון והתגובה מצד ישראל תהיה לגמרי אחרת". לדברי השגריר, "מיליון אזרחים משותקים - אפס תגובה. 200 אלף ילדים אינם הולכים לבית הספר ואפס תגובה. משהו במשוואה הזאת לא סביר".

רון פרושאור במליאת האו"םצילום: אי–פי

מאז שהחל סבב הלחימה האחרון בדרום ביום שישי, נורו קרוב ל-200 רקטות לעבר שטחי ישראל. בסך הכל זוהו 167 נפילות של רקטות בשטח ישראל. מצה"ל נמסר כי חיל האוויר תקף 37 מטרות ברצועת עזה מיום שישי, ביניהן 19 חוליות שעמדו לשגר רקטות ו-18 מחסנים לייצור ואחסון אמצעי לחימה ובורות שיגור.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בכנס המנכ"לים של משרדי הממשלה בירושלים הערב כי אם ארגוני הטרור בעזה יפרו את הרגיעה פעם נוספת, ישראל תגיב בחריפות. "המסר שלנו ברור: שקט יביא שקט", אמר נתניהו. "כל מי שיפר אותו או אפילו ינסה להפר אותו - הכוונת שלנו תמצא אותו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ