צווי מעצר בינלאומיים נגד 3 איראנים על מעורבות בפיגוע בהודו

ממשלת הודו פנתה לאינטרפול כדי להוציא צווי מעצר נגד השלושה שאספו מודיעין ותדרכו את המחבל שהצמיד מטען למכוניתה של טלי קורן יהושע

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

חקירת שירותי הביטחון בהודו סביב הפיגוע נגד שגרירות ישראל בניו דלהי ממשיכה להצביע על כך שגורמים איראנים עומדים מאחורי הפעולה. העיתון INDIA TODAY דיווח היום (חמישי) כי ממשלת הודו פנתה לאינטרפול כדי להוציא צווי מעצר בינלאומיים לשלושה אזרחים איראנים שלפי החשד היו מעורבים בפיגוע.

לפי מקורות בהודו, שניים מהאיראנים הגיעו לדלהי כבר בתחילת 2011 כדי לבצע תצפיות ואיסוף מודיעין על שגרירות ישראל והדיפלומטים הישראלים. השניים, סייד עלי מהדי סאדר ומוחמד ריזה אבו אל-גאסמי, היו בקשר עם העיתונאי ההודי, סייד מוחמד קאזמי, שנעצר לפני כעשרה ימים בחשד כי סייע לשניים באיסוף המודיעין.

שני האזרחים האיראנים חזרו לאיראן בסוף 2011 כדי לתדרך את המחבל שהצמיד את מטען החבלה למכוניתה של טלי קורן יהושע. המחבל, חוסיין אפשאר הגיע להודו בשבוע האחרון של ינואר 2012 והתגורר בבית מלון במרכז ניו דלהי. לפי החקירה של שירותי הביטחון ההודים, גם אפשאר היה בקשר עם העיתונאי ההודי סייד מוחמד קאזמי ואף ביקר בביתו.

משטרת ניו דלהי איתרה את האופנוע שבו נעשה שימוש במהלך הפיגוע. האופנוע היה שייך לעובד בבית המלון בו התגורר המחבל. מיד לאחר ביצוע הפיגוע, עוד באותו הערב, אפשאר עלה על טיסה מניו דלהי לקואלה לומפור בירת מלזיה בדרכו חזרה לטהראן.

לפני כשבועיים חשף "הארץ" כי ההודים השיגו התקדמות משמעותית בחקירת הפיגוע, שמצביעה על מעורבות איראנית ישירה בתכנון ובביצוע, אך נמנעים מלפרסם את הדברים מחשש ליחסים עם טהראן. הפרטים שמתפרסמים בתקשורת ההודית בימים האחרונים מאשרים את הפרסום.

זירת הפיגוע נגד שגרירות ישראל בהודוצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ