רותה קופפר
רותה קופפר

ערוץ 4 הבריטי עומד לשדר תחרות ריאליטי שמטרתה חיפוש אחר האם היהודיה המושלמת. משתתפות התוכנית ייבחנו בכישורי הבישול שלהן, יכולתן במיני עבודות בית והצלחתן כשדכניות.

בעבר נמתחה ביקורת חריפה על הערוץ בעקבות התוכנית "Big Fat Gypsy Wedding", שהיתה ללהיט, בטענה שהיא מובילה לקיבוע סטריאוטיפים. התוכנית החדשה, שתיקרא "האמא היהודיה של השנה", מתוכננת לעלות לשידור בסתיו וכלל הנראה צפויה לקבל ביקורת ציבורית דומה.

"התחרות תחפש אחר מתמודדות מסורתיות, שתלטניות, צובטות-לחיים ומקסימות", הודיע הערוץ. לדברי ההפקה, "הזוכה נמצאת אי-שם בארצם של הנסיכה היהודיה ושל נערי בר-מצווה מפונקים. נהפוך כל שטרודל בחיפוש אחר האם היהודיה המושלמת".

מנהל תוכניות הבידור של הערוץ, ליאם האמפריס, שאחראי על אישור התוכנית, הדגיש כי היא תיעשה במסגרת שותפות עם העיתון הבריטי ג'ואיש ניוז. "אנחנו מקווים שהחיפוש של 'ג'ואיש ניוז' אחר האם היהודיה הנפלאה ביותר בבריטניה יספק תובנות חדשות לכולנו, כשניכנס לעולם הנפלא של בר-מצוות, שידוכים וסעודות שבת, ונחשוף את הסודות שמאחורי אחת הקהילות המצליחות והמעניינות בבריטניה".

המתמודדות יצטרכו למלא כמה משימות מפרכות, כמו ארגון אירועים והפגנת היכרות מעמיקה עם ילדיהן. כל תוכנית תכלול שופטים אורחים המתמחים בתחומים הרלוונטיים, עד לצמצום מספר המשתתפות ובחירת המנצחת.

הזוכה בתוכנית תיבחר על ידי שופטת ששמה טרם פורסם, אולם נמסר כי היא אחת מעמודי התווך של הקהילה, ו"דמות של אם יהודיה קלאסית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ