צ'לסי וביל קלינטון קידמו אירוע פיוס בין יהודים למוסלמים בניו יורק

הבת לבית קלינטון הביעה תמיכה נלהבת בפרויקט של הרב שניאור והאימאם שאמסי עלי. ל"הארץ" אמרה: זה כבוד גדול עבורי

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
ניו יורק

צ'לסי קלינטון ואביה ביל, נשיא ארה"ב לשעבר, נרתמו לסייע לקידום פרוייקט לקירוב בין יהודים ומוסלמים. צ'לסי קלינטון, שבאחרונה מפגינה שאיפות להיכנס לזירה הפוליטית, הייתה המנחה של הערב שהתקיים אמש (חמישי) בניו יורק בהשתתפות קהל מגוון שכלל מאות יהודים ומוסלמים ואורגן על ידי 'המרכז היהודי הקהילתי' (JCC) במנהטן.

"הוא (הנשיא לשעבר) ממעט להופיע באירועים ציבוריים", אמר אחד ממלויו של ביל קלינטון. "אבל הוא רצה להפגין את שביעות רצונו מנכונותה של בתו לסייע לפרוייקט שמבקש לקרב בין שתי הקהילות הדתיות".

"אני חשה שהתכבדתי בכבוד מיוחד להנחות את הערב הזה ולהפגין את תמיכתי בפעילותם של הרב והאימאם" (שעומדים מאחורי היוזמה), אמרה צ'לסי קלינטון ל"הארץ". "אני מאמינה בחשיבות ההידברות בין בני אדם ויותר מזה בהתקדמות מדיבורים למעשים".

צ'לסי התייחסה להפגנה שהתקיימה מחוץ לבניין שבה נישאו כרזות אנטי מוסלמיות. "מפגינים ומוחים נגדנו. זהו סימן שאנו מקיימים שיח חשוב ומשמעותי".

הרב מארק שניאור והאימאם שאמסי עלי מקיימים בשנים האחרונות שיתוף פעולה הדוק ויזמו שורה של אירועים משותפים ליהודים ומוסלמים ובין בתי כנסת ומסגדים ברחבי ארה"ב ובאחרונה העבירו את פעילותם לערים מרכזיות באירופה.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

בתשובה לשאלותיה של צ'לסי קלינטון אמר הרב שניאור, "כיהודי וכרב מוטלת עלי האחריות למחות נגד שנאת איסלם ונגד דעות קדומות על האיסלם כפי שאני מצפה מידידי המוסלמים למחות ולפעול נגד אנטישמיות".

האימאם שאמסי, לשעבר בראש המרכז המוסלמי הגדול במנהטן שנבחר על ידי ניו יורק מגזין לאחד משבעה המנהיגים הדתיים המשפיעים בניו יורק, סיפר על חוויותיו מביקורים והופעות שהוא מקיים בבתי כנסת. "אמצעי התקשורת מסלפים את משמעות הביטוי ג'יהאד", אמר. "הרב ואני מעורבים במלחמת קודש לקידום שלום, קירבה ושיתוף פעולה בין בני אדם".

מחוץ לבניין התקיימה הפגנת מחאה. אחת מהכרזות דרשה מהרב שניאור "להתנצל בפני הקהילה היהודית על כך שהוא יוזם ומארגן אירועים משותפים למתפללי בתי כנסת ומסגדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ