נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

במשרד החוץ האמריקאי הביעו היום (שלישי) דאגה לגבי מצב מוסדות הרשות הפלסטינית בעקבות הפרסום על הדו"ח של ממשלת ישראל, לפיו הכלכלה הפלסטינית אינה יציבה מספיק כדי לעמוד בסטנדרטים הנדרשים ממדינה.

"זה מדאיג אותנו", אמרה דוברת משרד החוץ ויקטוריה נולנד. "מדאיגה אותנו גם העובדה שלא הצלחנו לספק מימון מלא לרשות. אנו רוצים להמשיך לעבוד עם הקוורטט לגבי שיפור יכולת התפקוד העצמאית של מוסדות הרשות הפלסטיניים, כדי שהרשות תוכל לספק מענה טוב יותר לצרכים האזרחיים והביטחוניים של תושביה כעת ובעתיד. חייבים לעבוד על זה יחד - זה באינטרס של הפלסטינים וגם הישראלים".

מאידך, בקונגרס מערימים קשיים אפילו על המימון בהיקף הנוכחי. יו"ר ועדת החוץ של בית הנבחרים, חברת הקונגרס הרפובליקאית אילאנה רוס-לטינן, תחקרה בשימוע היום את מנהל הרשות לפיתוח הבינלאומי של ארה"ב, רג'יב שאח, ודרשה ממנו לספק הצדקה מפורטת לבקשת הממשל לספק לפלסטינים סיוע בסך 147 מיליון דולר.

"שמענו טיעונים שיש לתמוך במחמוד עבאס (אבו-מאזן) כי זה "כל מה שיש לנו", אמרה רוס-לטינן, "אך הממשל אינו דורש מאבו-מאזן לשוב לשולחן המו"מ עם ישראל בתור תנאי מקדים, או שהוא יוותר על המזימה שלו לזכות בהכרה למדינה הפלסטינית במוסדות האו"ם. הממשל גם אומר שעלינו לסייע לשקם את הכלכלה הפלסטינית - זאת בזמן שהכלכלה האמריקאית עומדת בפני אתגרים רציניים, והאמריקאים סובלים בעצמם".

חברי הקונגרס מריעים בעת נאומו של רה"מ נתניהוצילום: אבי אוחיון / לע"מ

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

רוס-לטינן אמרה שישנם סעיפים שהקונגרס יהיה מוכן להתפשר עליהם - כגון סיוע במימון תוכניות המים, המזון והבריאות - אך ציינה כי "אנו מתקשים להבין כיצד 4.5 מיליון דולר לקידום התיירות עוזרים לאינטרס הלאומי של ארה"ב או בעלת הברית שלנו, ישראל , או כיצד אתם מצדיקים 26.4 מיליון דולר לשיקום עזה בשליטת החמאס".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ