נכדו של השחקן המצרי עומאר שריף: "אני הומו וחצי יהודי"

הנכד, שעזב את מצרים לפני כשנה, כתב בטור אישי למגזין המזוהה עם הקהילה הגאה: "הורי יזדעזעו כשיקראו את השורות האלה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בטור אישי שפירסם בגיליון החדש של THE ADVOCATE, ירחון אמריקאי המזוהה עם הקהילה הגאה, חשף נכדו של השחקן המצרי עומאר שריף כי יצא מהארון, וכן כי הוא חצי יהודי. "אני כותב את המאמר הזה כשפחד בלבי. אני פוחד על ארצי, על משפחתי ועליי. הורי יזדעזעו כשיקראו את השורות האלה. הם היו מעדיפים שלא איחשף, שאשתוק", כותב שריף, "אבל איני מסוגל לכך".

שריף כתב כי הוא מודאג מתוצאות הבחירות לפרלמנט שהתקיימו באחרונה במצרים, אותה עזב בינואר בשנה שעברה. הוא מאוכזב, לדבריו, מהמכה שספג הציבור החילוני במדינה בבחירות לפרלמנט. "פרסום העובדה שאמי יהודיה אינה עניין של מה בכך בעבורי כמצרי, ולא משנה באיזו תקופה מדובר. להיות הומוסקסואל מוצהר פירושו לחפש צרות, בייחוד בימים אלה של שינויים פוליטיים וחברתיות", הוא כותב, ושואל, "האם יש לי מקום במצרים החדשה"?

עד כה היה שריף שחקן מצליח במצרים. לפני כשנה עזב את המדינה ונסע לחפש את מזלו בארה"ב, שם כיכב בעבר סבו בסרטים מצליחים כמו "ד"ר זיוואגו" ו"לורנס איש ערב". שריף מסיים את טורו בפנייה לעם המצרי במלים: "אחרי כל זה, אם נקבע סדר יום לאומי שאינו מכבד את זכויות האדם הבסיסיות, נהיה לא פחות גרועים מאדריכלי הרודנות והדיכוי שהודחו באביב הערבי". "אני רוצה מקום במצרים החדשה. אני כותב בבקשה להיכלל בה", סיכם שריף.

עומאר שריף
נכדו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ