ספי הנדלר - צרובה
ספי הנדלר

עיתון מקומי בצרפת פרסם הבוקר (חמישי) עדות מפורטת של אשה, הטוענת כי התריעה מספר פעמים כי החשוד במעשי הרצח בטולוז, מוחמד מראח, מסוכן לציבור. לדבריה, מראח ניסה לגייס את בנה לג'יהאד ב-2010, והגיב באלימות כשהמשפחה פנתה למשטרה.

האשה, המזוהה בשם הבדוי עאישה, מספרת לכתב "לה טלגראם" כי כאשר גילתה אתמול את זהותו של החשוד במסע הרצח "הרגשתי כאילו חתכו לי את הרגלים". לדבריה איום ונורא "שצריך היה שכל האנשים האלו ירצחו כדי שיעצרו אותו. זו החמצה ענקית". היא טוענת כי הגישה נגדו תלונה פעמיים, "ושבתי והתרעתי עוד מספר פעמים". לשווא, לטענתה.

האשה, המתגוררת ברובע בטולוז בו התגורר מראח, מספרת כי בקיץ 2010 ניסה החשוד לגייס את בנה לג'יהאד. הבן היה אז בן 15, ולדבריה החשוד הכניס אותו למכונית והשמיע לו דיסק ובו הטפות ובהן קריאה למלחמת קודש. לאחר מכן הסיע את הבן לדירה בה הוא מתבצר ושם הציג לו קוראן ענק, נטל חרב שהייתה תלויה על הקיר, והכריח אותו לצפות בסרטונים קשים לצפייה מבית היוצר של אל-קאעדה, בהם מתועד רצח נשים בירי בראשן, ועריפת ראשים של בני ערובה באפגניסטן. "הבן שלי התקשר אלי ולבסוף הצלחנו להוציא אותו משם. הוא שהה במקום מחמש אחר הצהריים עד חצות".

מוחמד מראח. צילום מסך: מ-France 2

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים מהעולם ישירות לפיסיבוק שלכם

האם המזועזעת הגישה תלונה במשטרה, מה שעורר את זעמו של מוחמד מראח. "הוא הגיע אל חזית הבית שלנו. איים עלי והיכה אותי. אמר שאני אתאיסטית ושעלי לשלם כמו כל הצרפתים". לדבריה, "הוא חזר שוב ושוב על כך שהוא מוג'אהידין ושימות כקדוש. שימחק מעל פני האדמה את כל מי שהורגים מוסלמים". לדבריה יומיים לאחר מכן היכה בנוכחות עדים רבים את בנה ובתה שניסתה להגן עליו, אך איש לא התערב. היא עדיין מחזיקה בתיעוד התלונה שהגישה בנושא ובמסמכי הטיפול הרפואי בבתה. התלונה הוגשה ב-25 ביוני 2010 לדברי עורך דינה של האם המצוטט בכתבה.

עוד היא אומרת כי "המוח האמיתי" מאחורי החשוד הוא דווקא אחיו, עבדלקאדר (שעצור בידי המשטרה הצרפתית). "זה הוא ששטף לו את המוח ושנסע לעתים קרובות מחוץ לצרפת". לדבריה החשוד עצמו הינו "דו פרצופי", ויכול לשנות את התנהגותו בן רגע "הוא יכול לשתות בירה ומייד לאחר מכן ללכת למסגד", סיפרה.

מתוך שער ״לה דפש דה מידי״ הבוקר: מעצר אחיו של החשוד, עבדלקאדר מראח

אתמול נודע כי מראח, המתבצר מאז רביעי בלילה בביתו שבטולוז, הוא אזרח צרפת בן 24 ממוצא אלג'יראי, שהתגורר בעיר בשנים האחרונות ועבד במוסך. לפי הבי-בי-סי, סוכנויות המודיעין של צרפת עקבו אחריו בשנים האחרונות בעקבות ביקורים שערך בפקיסטאן ובאפגניסטאן וכן בשל קשריו עם גורמים איסלאמיים קיצונים. הלה מונד אף דיווח כי החשוד, התאמן עם לוחמי הטליבאן בפקיסטאן לפני שעבר את הגבול לאפגניסטאן, שם נלחם לצד המורדים.

מנהל הכלא בקנדהאר שבאפגניסטאן אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מראח נשפט בעבר לשלוש שנות מאסר בגין הטמנת פצצות בעיר. לדבריו, הוא נמלט מהכלא במהלך בריחה המונית של כ-400 אסירי טליבאן ב-2008 לאחר שחבריהם תקפו את בית הסוהר.

לדברי הרשויות בצרפת, מראח אמר כי ביצע את הפיגועים כנקמה על "רצח של ילדים פלסטינים" ומעורבותה הצבאית של צרפת בעניינים של מדינות זרות. למרות זאת, המגזין הצרפתי "לה פואן" דיווח כי מראח ניסה לפני שנתיים להתקבל ללגיון הזרים הצרפתי, אך נכשל ביום המיונים הראשון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ