אחיו של מוחמד מראח מואשם במעורבות ברצח וטרור

השופט החוקר הגיש אישומים מקדמיים נגד עבדל קאדר מראח. בת זוגו שוחררה, ולדברי עורך דינה "נדהמה" מהחיים הכפולים שניהל

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

השופט שאחראי על חקירת שרשרת הפיגועים שביצע מוחמד מראח בעיר טולוז וסביבתה הגיש היום אישומים מקדמיים באשמה של סיוע לרצח וטרור נגד עבד אל-קאדר מראח, אחיו הגדול של המחבל שאחראי לפיגועי הירי בהם נרצחו שלושה חיילים צרפתיים וארבעה בני הקהילה היהודית בבית הספר היהודי בטולוז.

החוקרים, שבוחנים את סדרת מתקפות הטרור הקשות ביותר שידעה צרפת זה שנים, סבורים שאחיו של מוחמד מראח עזר בהכנת הפיגועים, ומנסים להבין ולגבש ראיות לגבי עומק מעורבתו בהם. בנוסף, בודקים החוקרים אם האחים מראח השתייכו לרשת בינלאומית של טרור או שמא פעלו בעצמם.

מאז , מתמקדת החקירה באח שחשוד כאמור בסיוע לרצח, גניבה ומעורבות בהתארגנות טרור. עבד אל-קאדר מראח נעצר ביום רביעי, בשעה ששוטרים רבים סגרו על הבית בו שהה אחיו, לפי צרכי החקירה. הליך האישומים המוקדמים בהם הואשם היום מראח, משמעותו היא כי יש לחוקרים סיבה מוצקה להאמין כי החשוד ביצע פשע, והוא מעניק לחוקריו זמן נוסף לגבש את האישומים.

הרשויות בצרפת חושדות כי לעבד אל -אדר מראח היה חלק ברכישת ארסנל הנשק של אחיו ומימון נסיעותיו לאפגניסטאן, פקיסטאן והמזרח התיכון. כזכור, מוחמד מראח טען באוזני השוטרים שצרו על דירתו כי הוא קשור לאל-קאעדה וביקר במעוזי הארגון לשם אימונים.

לפני כמה שנים נעצר עבד אל-קאדר מראח בחשד שהיה קשור לרשת ששלחה צעירים מאזור טולוז לעיראק, שם נלחמו בכוחות המערב, אולם לא גובש נגדו כתב אישום בפרשה. התובע בתיק אמר היום כי החוקרים עדיין בוחנים אם אנשים נוספים היו מעורבים גם הם בתכנון הפיגועים.

עבדל קאדר מראחצילום: אי-אף-פי

בעוד המשטרה סוגרת על עבד אל-קאדר מראח, חברתו, ימינה מסבאח, שנעצרה יחד עמו שוחררה היום מבלי שהוגשו נגדה אישומים כלשהם. כזכור, אמם של האחים מראח שוחררה ממעצר כבר ביום שישי. החברה הכחישה כל מעורבות באירועי הטרור ולדברי עורך דינה היתה בהלם מהמעשים. הוא הוסיף כי נראה שעבד אל-קאדר ניהל חיים כפולים.

לדברי עורך הדין, "האשה הזו לא היתה מודעת למעורבותו בהתארגנויות פשע או לחייו הסודיים". השניים נישאו לפי ההלכה המוסלמית ב-2006, אולם לא קיימו את הטקס האזרחי שנדרש בצרפת כדי שנישואיהם יוכרו.

עורך הדין הוסיף וסיפר כי עבד אל-קאדר מראח יצא חמש או שש פעמים למצרים, לכאורה כדי ללמוד ספרות ערבית, וחברתו הצטרפה אליו פעמיים או שלוש. לדבריו, רק במהלך החקירה למדה מסבאח שלבן זוגה היתה מוטיבציה נוספת לטיוליו "וחיים שהובילו אותו לקיצוניות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ