שטראוס-קהאן נדרש להתייצב לחקירה חוזרת אודות קשריו עם רשת זנות

בפרשה בה מעורב מנכ"ל קרן המטבע הבינלאומית לשעבר קשורים גם קציני משטרה בכירים. העונש המקסימלי לעבירות מסוג זה: 20 שנות מאסר

קים ווילישר, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קים ווילישר, גרדיאן

בית המשפט בצרפת פסק כי על יו"ר קרן המטבע לשעבר, דומיניק שטראוס-קהאן להתייצב לחקירה חוזרת בגין קשרים שקיים לכאורה עם רשת זנות ממוסדת.

בשימוע פתע, שנערך יומיים לפני ששטראוס-קהאן זומן בצו בית משפט לחקירה חוזרת, הוטל על הפוליטיקאי הותיק להימצא תחת פיקוח, וכן הוא התבקש לדבריו להשיב על שאלות נוספות בנוגע לאישומים לפיהם "ניהל קשר חמור לרשת זנות" ו"ניצול לרעה של מעמדו בחברה".

החקירה מתכוונת לבדוק אם שטראוס-קהאן הכיר את הנשים עימן קיים על פי החשד יחסי מין בתשלום במהלך מסיבות חשק שנערכו בערים שונות וביניהן פריז, לונדון ווושינגטון. שטראוס-קהאן, בן 62, הכחיש כל ידע מוקדם לגבי אותן נשים וכפר באישומים המיוחסים לו.

דומיניק שטראוס-קאהן לאחר שנעצר בניו יורק בשנה שעברה צילום: אי–פי

לעת עתה נמצא שטראוס-קהאן "תחת פיקוח", מצב משפטי המתיר לחוקרים להמשיך בחקירתם בשל חשד סביר כי ביצע עבירה, זאת לאחר ששהה במעצר ותושאל במשך יומיים בפברואר האחרון אודות קשריו לרשת זנות של החברה הגבוהה, שהתבססה במלון קרלטון היוקרתי בליל שבצפון צרפת. העונש המקסימאלי בגין האישומים המיוחסים לשטרוס-קאהן הוא 20 שנות מאסר.

המשטרה חושדת כי את האורגיות בהן השתתף דומיניק שטראוס-קהאן, אשר הודה בעבר כי קיים יחסי מין בתשלום עם מספר נשים, ארגנו קציני משטרה בדרג גבוה בשיתוף עם אנשי עסקים בליל, עימם שטראוס-קהאן חשוד כי ניהל קשרים. עד כה נתונים תחת חקירה כשמונה חשודים בפרשה, וביניהם נציב במשטרת ליל.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

בתקופה המקבילה לפני שנה, שטראוס-קהאן ששימש אז כראש המפלגה הסוציאליסטית, הסתמן על-פי הסקרים כמועמד בעל הסיכוי הגבוה ביותר לנצח את ניקולא סרקוזי בבחירות שייערכו בחודש הבא בצרפת. שאיפותיו הפוליטיות עלו על שרטון לאחר שנעצר בשנה שעברה בניו-יורק באשמה, שהתבהרה בהמשך כלא נכונה, של תקיפת חדרנית ממוצא גינאי בבית מלון בשם נאפיסאטו דיאלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ