רויטרס
הארץ

רשת אל ג'זירה החליטה לא לשדר את הסרטון שבו נראה מוחמד מראח רוצח את המורה ואת שלושת תלמידי בית הספר "אוצר התורה" בטולוז, וכן את שלושת החיילים הצרפתים אותם רצח שבוע לפני כן. הסרטון הגיע אתמול למשרדי הרשת בפאריס באמצעות דיסק און קי ומשכו כ-25 דקות.

מקור שראה את הסרטון סיפר לרשת החדשות הצרפתית "20 דקות" כי באופן מפתיע, איכות ההפקה והעריכה של הסרטון גבוהה. לפי המקור, ניתן לשמוע את קולות הרוצח ובכי הקורבנות. הסרטון מכיל שירים דתיים וציטוטים של פסוקי קוראן. המכתב שהיה מצורף לסרטון היה רשום בצרפתית והכיל שגיאות כתיב רבות. בניגוד לכך, מסרים של אל-קעאדה נרשמים בדרך כלל בערבית.

החלטת הרשת התקבלה זמן קצר לאחר שנשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, דחק בה לא לעשות כן. "אני קורא למנהלי תחנת הטלוויזיה שאולי מחזיקים בסרטונים הללו לא לפרסם אותם מתוך כבוד למשפחות הקורבנות ולצרפת", מסר סרקוזי בתום פגישה עם קציני משטרה בכירים בפאריס. מהרשת נמסר כי "ההנהלה תחליט היום מה לעשות עם התיעוד". לדברי נציג אל ג'זירה בפאריס, זיאד טרוח, "הסברנו להנהלה את כל הסוגיות הקשורות בפרסום או אי פרסום הסרטונים".

בתו כך, אביו של מראח שחוסל בשבוע שעבר, הודיע כי יגיש בקשה לתביעה נגד צרפת בטענה "שהרגה את בנו". אביו של הרוצח, מוחמד בנאלל מראח, אמר אתמול לרשת אי-אף-פי כי הוא "נחוש לרתום את מיטב עורכי הדין ולהקדיש את שאר חיי כדי לוודא שהאחראים ישלמו את המחיר". עוד אמר כי "צרפת היא מדינה גדולה, ועמדו לה האמצעים לעצור את בני בחיים. אפשר היה להרדים אותו בגז ולהביא לעצירתו, אלא שהם העדיפו להרוג אותו".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

אביו של מראח, התגרש מאשתו ב-1994 כשבנו הצעיר מוחמד היה בן 6, ומאז חי בנפרד מהמשפחה באלג'יריה, שם הוא מנהל חברה לחומרי בניה. מאז הגירושים, האב לא נמצא בקשר סדיר עם המשפחה.

אתמול אישר השב"כ דיווחים שונים בתקשורת לפיהם מראח אכן שהה בישראל לפני כשנה וחצי, אך טען כי לא נעצר. מראח נכנס לישראל מירדן דרך גשר אלנבי בספטמבר 2010. הוא תוחקר בידי אנשי השב"כ במעבר הגבול, אולם החקירה לא העלתה מידע מחשיד לגביו והותר לו להיכנס.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ