צפו |

הגורה הקטנה בעולם גויסה להצלת כלבים הנטושים

ביונסה, גורה שנולדה במשקל של כ-30 גרם, כבר הגיעה לגודל של אייפון ומשמשת פרזנטורית לקמפיין לאימוץ כלבים שננטשו - ומומתים בהמוניהם מדי יום

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

גורת כלבים קטנה, ייתכן אפילו שקטנה מספיק כדי להיכנס לספר השיאים של גינס כקטנה ביותר בעולם, הפכה בימים האחרונים לכוכבת שזוכה למאות אלפי צפיות ברשת. הכלבה, מסוג תחש מעורב, גם הפכה עבור קרן גרייס בקליפורניה להזדמנות להעלות לתודעה את סוגיית הכלבים הנטושים והחשיבות שבאימוצם.

יחידת פיקוח הכלבים העירונית בסן ברנדינו, קליפורניה, הביאה לקרן את אמה של הגורה ב-8 במארס, אז המליטה חמישה גורים. הגורה הקטנה ביותר נולדה ללא נשימה ווטרינר של הקרן החל לבצע בה עיסויי חזה. משהטיפול לא עזר, סיפרה יו"ר הקרן בת' דיקפריו: "נשפתי כמה נשיפות קטנות בפיה והיא החלה לנשום בעצמה".

דיקפריו סיפרה כי "עשינו לאם אולטרה סאונד, והוטרינרים ראו שיש חמישה גורים, אבל אחד מהם צפוי להיוולד מת...זה לא היה נראה כגור שישרוד", אמרה. ההישרדות המפתיעה של הגורה הקטנטנה, שנולדה במשקל של קצת פחות מ-30 גרם, הביאה את מטפליה לחפש לה "שם גדול מהחיים" שימחיש את סיפורה יוצא הדופן והעניקו לה את השם "ביונסה".

עד שתגדל, תהפוך עצמאית יותר ותשלח לאימוץ מנצלים בקרן את ביונסה כדי לעלות את המודעות לעבודתה. הקרן כבר הגישה בקשה לספר השיאים של גינס שנציגיו יבדקו בקרוב אם ביונסה היא הגורה הקטנה בעולם ומאות אנשים כבר ביקשו לאמצה.

ובינתיים, עד שתמצא בית חדש מצולמת ביונסה מכל כיוון לצד אובייקטים קטנים שממחישים את גודלה החריג. היא יושבת בכוס קפה, ממנה היא מנסה לצאת ללא הצלחה כי כפות ידיה הקטנות מחליקות; היא מונחת ליד כרטיס ביקור, אייפון וסרט מדידה, והכל כפי שאומרים מטפליה כדי להמחיש את סיפורה של הישרדותה נגד כל הסיכויים, שכבשה לדבריהן את דימיונם של המוני בני אדם ברחבי העולם.

דקפריו מקווה שביונסה תעניק לאנשים השראה לאמץ גורים מפנסיונים ומכלאות ולהצילם מהמתה. לדבריה, רבים מהמקומות העוסקים בתחום ממשיכים לקבל ולהציל כלבים, אך אלו מומתים בתוך 12 שעות. "מה שחשוב במיוחד בסיפור הזה הוא שאנשים מודעים לכך שנסים קטנים ונפלאים יכולים לצאת מהמקום הזה, שלמרבה הצער גם הוא עורך המתות חסד בכל יום. ביונסה ומשפחתה הם בני מזל, אבל אנחנו יודעים שלרוב הכלבים שמגיעים לכאן לא ניתנת הזדמנות כזו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ