קבר הוריו של היטלר יפורק כדי למנוע עלייה לרגל

קרובת משפחה של אלואיז וקלרה היטלר הודיעה כי הקבר נוצל לרעה. באחרונה הונחו במקום אגרטל עם סמל האס.אס ולוח הנצחה לצורר הנאצי

לוגו ד-פ-א
ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ד-פ-א
ד-פ-א

מצבת קברם של אלואיז וקלרה היטלר, הוריו של מנהיג גרמניה הנאצית, אדולף היטלר, תוסר ביוזמת קרובת משפחתם, בגלל הפיכתו לאתר עלייה לרגל של פעילים ניאו-נאצים; כך הודיע היום (חמישי) כומר בעיר ליאונדינג שבצפון אוסטריה, שם קבורים השניים.

בהצהרה, שנכתבה בידי מטעם הקשישה, קרובה-רחוקה של משפחת היטלר ששמה לא פורסם, נכתב כי "אני מודאגת מכך שקברם של אבותיי נוצל לרעה ובאופן שיטתי בביטויי אהדה (להיטלר)", והוסיפה כי מפאת גילה היא אינה יכולה לבקר בבית הקברות ולהשגיח על הנעשה במקום. "בהתחשב כל זאת", ציינה, "החלטתי לוותר על זכותי (לפקוד את הקבר)".

בנובמבר האחרון הניחו אלמונים אגרטל ועליו סמל האס.אס על קברם של בני הזוג, לצד לוח הנצחה לזכרו של אדולף היטלר.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מהעולם ישירות לפייסבוק שלכם

אתמול הודיעה חברת פרסום טורקית שהפיקה פרסומת לשמפו המציגה את היטלר נואם ומשבח את המוצר, כי היא גנזה את הפרסומת בעקבות הלחץ הציבורי הנרחב עליה.

בפרסומת, שאורכה 13 שניות ומשודרת בטלוויזיה הטורקית בשבועות האחרונים, נראה היטלר נואם בעצרת ומפציר בגברים שלא להשתמש בשמפו שמיועד לנשים. שלשום ביקשה הרבנות הראשית של איסטנבול מהחברה להסיר את הפרסומת. "השימוש בהיטלר, שהאידיאולוגיה האכזרית שלו אחראית למותם של עשרות מיליונים, כדי לעודד קניה של מוצר, אינו מתקבל על הדעת", נכתב בהודעה שפרסמה הרבנות של איסטנבול באתר האינטרנט שלה.

תגובות