עו"ד של משפחת המחבל מטולוז: יש לי הוכחות שהוא טען לחפותו לפני שנהרג

לטענתה, בידיה סרטונים משעות המצור על ביתו של מוחמד מראח, בהם הוא אומר למשטרה כי לא ביצע את הטבח, וזאת בניגוד לטענות הרשויות כי הודה במעשיו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

עורכת הדין של אביו של מוחמד מראח, המחבל שביצע את פיגוע הירי בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בטולוז, אמרה היום (שני) כי מראח טען לחפותו בפני המשטרה בשעות המצור על ביתו. לטענת הרשויות בצרפת, במהלך המשא ומתן הודה מראח ברצח, ואף אמר כי היו לו קשרים עם אל-קאעדה.

עורכת הדין האלג'יראית אמרה כי בידיה שני סרטוני וידאו הסותרים את טענות המשטרה. לדבריה, מראח נראה בהם כשהוא אומר לשוטרים "אני חף מפשע, מדוע אתם הורגים אותי? לא עשיתי דבר".

בכירים במשטרה מפקפקים בטענות, ואומרים כי מראח הוביל את המשטרה לעדויות המוכיחות כי הוא שביצע את הרציחות. לטענת התובעים בצרפת, במהלך המשא ומתן בשעות המצור, מראח אמר לשוטרים היכן למצוא את סרטי הוידאו שצילם בזירות הפשע. רשת אל-ג'זירה דיווחה בשבוע שעבר כי קיבלה עותק של הסרטים, אולם החליטה לבסוף שלא לשדרם.

מוחמד מראח. צילום מסך: מ-France 2

לדברי המשטרה, מראח הודה בקשריו עם אל-קאעדה, אולם הם מפקפקים בטענה זו. אחיו של מראח עצור בחשד שסייע בהכנת המתקפות, ומהמשטרה נמסר כי הם מחפשים אדם שלישי, שעלול היה להיות מעורב. אביו של מראח הודיע בשבוע שעבר כי יגיש בקשה לתביעה נגד צרפת בטענה ש"הרגה את בנו". לדבריו, ניתן היה לסיים את המצור כשמראח עצור בחיים.

בשבוע שעבר דיווח השבועון הצרפתי "ז'ורנל דו דימנש" כי לפי מקורות משטרתיים, מוחמד מראח, אמר תוך כדי המצור על ביתו כי חש "הנאה אינסופית" במהלך הטבח שביצע. לדבריו, הוא קיווה שיוכל לבצע רציחות נוספות "לראות את הקורבנות, לגעת בהם ולצלם אותם", ולא רצה לסיים את חייו כמחבל מתאבד. הוא הביע צער על כך שלא הגיע לבית הספר מוקדם יותר, כי כך היה מצליח להרוג ילדים נוספים.

בתוך כך, שר הפנים של צרפת הודיע היום על גירוש שלושה אנשי דת מוסלמים ושני פעילים איסלאמים קיצונים, על רקע הפיגוע בטולוז. ביום שישי נעצרו כ-20 בני אדם בדרום המדינה, בחשד להשתייכות לרשתות של האיסלאם הקיצוני. חלק מהמעצרים נעשו בעיר טולוז, שם רצח מוחמד מראח את הרב יונתן סנדלר, שני בניו וילדה נוספת, שעמדו סמוך לבית הספר היהודי "אוצר התורה". גורם המעורה בפרטים אמר כי המעצרים "לא היו קשורים ישירות" למראח, שרצח גם שלושה חיילים צרפתיים ונהרג בקרב עם כוחות הביטחון בתום מצוד ממושך. לפי הגורם, מטרת המעצרים היתה "לפרק רשתות של האיסלאם הרדיקאלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ