דמיאניוק נקבר בחשאי בארה"ב

בטקס הקבורה של פושע המלחמה הנאצי נכחו מספר מועט של בני אדם. דמיאניוק מת באמצע החודש שעבר בבית אבות בדרום גרמניה, בגיל 91

עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת

פושע המלחמה הנאצי, ג'ון דמיאניוק, נקבר בחשאי בארה"ב לפני חמישה ימים - כך מדווח אתר האינטרנט האוקראיני "חדשות אוקראינה". האתר מצטט את סגן יו"ר המפלגה הרפובליקאית האוקראינית, רוציסלב נובוז'נץ, אשר טוען כי שמע על כך ישירות מבנו של דמיאניוק, ג'ון דמיאניוק הבן, כששלח לו את תנחומיו על מות אביו באימייל. דמיאניוק הוא יליד אוקראינה וגם לאחר שנמלט לארה"ב שמר על קשר עם הקהילה האוקראינית המקומית.

לפי הדיווח, בנו של דמיאניוק אישר שאביו נקבר ב-31 במארס, אך ביקש לא למסור פרטים על מקום קבורתו. בטקס הקבורה נכחו כמה אנשים, בהם משפחתו של דמיאניוק, עורך הדין הגרמני שלו, אולריך בוש, ועורכי הדין האמריקאים שלו, אשר הגנו עליו בשעה שהוסגר לגרמניה ואזרחותו האמריקאית נשללה.

בנו ועורך דינו של דמיאניוק סירבו בתקופה האחרונה למסור כל פרטים על קבורתו במענה לפניית "הארץ". העובדה כי נקבר בחשאי מעידה על חששם שקברו יהפכו אתר עלייה לרגל לניאו-נאצים או להתנכלות מצד גורמים אחרים וכן על רצונם לשמור על פרטיותם.

דמיאניוק מת באמצע החודש שעבר בבית אבות בדרום גרמניה, בגיל 91. בשנה שעברה הורשע דמיאניוק בסיוע לרציחתם של 27,900 בני אדם במחנה ההשמדה סוביבור שבפולין. הוא מת בטרם ניתנה החלטת השופטים בערעורו.

בתחילת השבוע פורסמה ב"הארץ" התמונה האחרונה של דמיאניוק, אשר צולמה בקיץ האחרון. בתמונה הוא נראה נינוח בחצר בית האבות שם בילה את חודשיו האחרונים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ