ערעורו של ראאד סלאח התקבל, גירושו מבריטניה בוטל

ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית שוהה בבריטניה מאז יוני אשתקד כדי להיאבק בהחלטה. "זהו ניצחון מוחץ על הלובי הציוני"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הפלג הצפוני בתנועה האסלאמית הודיע הערב (שבת) כי ערעורו של מנהיג התנועה ראאד סלאח נגד ההחלטה לגרשו מאנגליה התקבל ובית המשפט  קבע כי ההחלטה בעניינו התקבלה על פי מידע מוטעה. בהודעה שפרסמה התנועה יחד עם הקהילה האסלאמית בבריטניה, הוגדרה ההחלטה כניצחון מוחץ על הלובי הציוני, שפעל כדי לגרש את השייח מבריטניה.

ראאד סלאח שוהה בבריטניה מאז יוני 2011, עת הודיע שאין בכוונתו לעזוב את המדינה עד שבית המשפט ידון בערעורו, והוא יעזוב כאדם חופשי וישוב כאדם חופשי, ולא בעקבות צו כזה או אחר, כך לדבריו.

היום קבע סגן נשיא בית הדין הגבוה לענייני מהגרים, השופט אוקלטון, שצו הגירוש עליו חתמה בשעתו שרת הפנים הבריטית, לא נסמך על תשתית ראייתית ראויה, ולכן יש לבטלו.

השייח סלאח נעצר בבית המלון בו שהה, לאחר שחזר מהרצאה בעיירה לסטר ב-29 ביוני 2011. סלאח היה רשאי לצאת מבריטניה כמגורש, אולם דבק מאז בטענתו כי מעצרו אינו מוצדק והבהיר כמה פעמים כי בכוונתו להילחם בהחלטה במישור המשפטי.

שבוע לאחר שנעצר, דחה בית משפט בלונדון את ערעורו הראשון של סלאח על מעצרו ועל ההחלטה למנוע ממנו להיכנס לבריטניה, אולם הוא דבק בהחלטתו והחליט לערער פעם נוספת - החלטה שהשתלמה לו היום.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ