חשש בצרפת מרוצח סדרתי בעקבות שורה של מקרי רצח סמוך לפאריס

לפי המשטרה, ארבעה בני אדם, שנרצחו בחודשים האחרונים בפרבר דרומי של הבירה, נורו מאותו כלי נשק

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

משטרת צרפת חוקרת חשד לרוצח סדרתי בפרבר דרומי של פאריס, לאחר שנמצא כי כלי הנשק ששימש לרציחתה של אשה בת 47 ביום חמישי, שימש גם בשלושה מקרי רצח אחרים שבוצעו באותו אזור.

מאות שוטרים הוצבו אתמול באזור אסון, שם אירעו מקרי הרצח. "המטרה העיקרית של הכוחות היא לבדוק פעילות חשודה", אמר מישל פוזו, מפקד המשטרה המקומית, שהוסיף כי השוטרים יבצעו חיפושים במכוניות, יבררו זהויות נוסעיהן, וייענו במהירות לקריאות עזרה של התושבים.

לפי ממצאי חקירת המשטרה, ארבעת מעשי הרצח בוצעו באסון בין 27 בנובמבר ל-5 באפריל, ברדיוס של 10 ק"מ, באותו אקדח חצי-אוטומטי בקליבר 7.65. הראשונה היתה נטלי דיוויס, לבורנטית בת 35, שנרצחה בביתה בכמה יריות בגופה. החבר שלה לשעבר, גבר בן 46, נעצר ונחקר. הוא הודה בתחילה ברצח, אך לאחר מכן חזר בו מהודאתו.

ב-22 בפברואר נרצח אחד משכניה של דיוויס, שאף מצא אותה רגעים לפני מותה. ז'אן-איב בונרו בן 52 נורה למוות במגרש החניה של הבניין. בזמן מותו היה החבר של דיוויס עדיין במעצר. ב-19 במארס נרצח מרסל ברונטו, בן 81, בכניסה לביתו באותה שכונה.

הנרצחת האחרונה היתה נאדיג'ה בודיימיה, אלמנה בת 47. התובעת מארי-סוזן לה קו, שכינסה מסיבת עיתונאים ביום שבת, ציינה כי יש קווי דמיון בין שלוש מארבע הרציחות האחרונות, כיוון שבניגוד לנרצחת הראשונה, כל האחרים נרצחו בירייה אחת בראש. כמו כן, הרוצח מפתיע את קורבנותיו, יורה בהם ומסתלק מהמקום באופנוע, כמו מוחמד מראח, שביצע את הטבח בטולוז.

עדי ראייה סיפרו שראו בסביבה גבר לבן גבוה ורזה, שחבש על ראשו קסדת אופנוע. החשוד לבש ז'קט שחור מעור ונשא תיק קטן. לאופנוע שעליו רכב לא היו לוחיות זיהוי. המשטרה מצאה את תרמילי הכדורים שבהם הרוצח השתמש ביום חמישי, בחיפושים שנערכו בזירת הרצח.

שירותי הביטחון, שנמצאים בכוננות מוגברת מאז מותו של מראח, הדגישו כי אמנם אין רמז כלשהו למניע פוליטי או דתי לרציחות וכי אין עדיין הוכחה לקשר לטרור, אך אין הם שוללים את האפשרות שהן בוצעו על ידי רוצח סדרתי. לדברי לה קו, המשטרה חוקרת אם היה קשר בין הנרצחים. היא אמרה כי שני הנרצחים הראשונים "התגוררו באותו בניין", אך לא ציינה קשר ברור בינם לבין השניים האחרים. שר הפנים קלוד גיאן אמר בראיון לתחנת רדיו כי הוא חושש שמעשי הרצח בוצעו על ידי רוצח סדרתי, והדגיש כי "מרב המאמצים" יוקדשו למציאת הרוצח.

מחסום משטרתי מדרום לפאריס, אתמול צילום: אי-אף-פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ