גמר השחמט העולמי: מרתון מתיש עד להכרעה

אלי שווידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי שווידלר

הקרב בין בוריס גלפנד ווישוואנתן אנאנד יוכרע ב-12 משחקים, אלא אם אחד מהם יגיע ל-6.5 נקודות מוקדם יותר. לכל משחק יוקצו שעתיים לכל שחקן ל-40 המהלכים הראשונים, שעה ל-20 המהלכים הבאים, ואז 15 דקות עם תוספת 30 שניות לכל שחקן החל ממהלך ה-61. מדי שני ימי משחקים יזכו המתמודדים ליום מנוחה ויזכו ליום נוסף לפני המשחק האחרון.

אם 12 המשחקים יסתיימו בתיקו 6:6, יתקיימו ארבעה משחקי שובר שוויון, בהם יוקצו לכל שחקן 25 דקות, בתוספת 10 שניות לכל מהלך. אם גם המשחקים האלה לא יקבעו את זהות המנצח, ייערכו שני משחקי בזק של חמש דקות לכל יריב בתוספת שלוש שניות לכל מהלך. שוויון בשני המשחקים הללו, יוביל לעוד ארבע סדרות של שני משחקי בזק.

אם גם אז לא תוכרע האליפות, תיערך הגרלה שהזוכה בה יהיה רשאי לבחור את צבע הכלים. המשחק בכלים הלבנים יקבל חמש דקות למהלך, והמשחק בכלים השחורים ארבע דקות. אם לא יוכרע המשחק - יוכרז בעל הכלים השחורים כאלוף העולם לשנים 2012-2013.

סך הפרסים בדו-קרב עומד על 2.55 מיליון דולר. המנצח יזכה ל-60% מהסכום והמפסיד ל-40%. אם תיגרר התחרות לשובר שוויון, יזכה המנצח ל-55% והמפסיד ל-45%. התחרות תתקיים בגלריית האמנויות טרטיאקוב, בה מוצג אחד האוספים החשובים ביותר פרי מכחולם של ציירים רוסים. בין הציירים שעבודותיהם מוצגות במקום: איליה רפין, ואסילי סוריקוב, ויקטור ואסנצוב וניקולאי ורובל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ