פרו במבצע לחילוץ תשעת הכורים שנלכדו במכרה נחושת מתחת לאדמה

הממשלה ביקשה מחברות כרייה במדינה לסייע במאמצי החילוץ של הכורים הלכודים. מאמצי החילוץ עשויים להימשך עוד כמה ימים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

פרו מנסה לחלץ תשעה כורים הלכודים מאז יום חמישי במכרה נחושת החצוב בצלע הר באיקה, השוכנת במרחק של 280 ק"מ מהבירה לימה. ראש ממשלת פרו, אוסקר ואלדס, מסר כי פעולות החילוץ עשויות להימשך עוד מספר ימים. בינתיים, ניזונים הכורים מנוזלים המועברים אליהם באמצעות צינור. הממשלה ביקשה סיוע מחברות כרייה במדינה במאמצי החילוץ.

הכורים נלכדו בעקבות התמוטטות פיר חצוב במכרה, שקרס אחרי שהפעילו מטען נפץ. צוות חילוץ המונה כמה עשרות מחלצים מפנה בעזרת מכושים ואתים ערימות עפר וסלעים בעומק 8 מטרים, החוסמים את הכניסה למכרה. שר המכרות, חורחה מרינו, ביקש מחברות כרייה במדינה סיוע באספקת ציוד כבד ובייעוץ של מומחים.

שלשום הגיעו כורים משני מכרות סמוכים על מנת להגיש עזרה. צוותי החילוץ מתקשרים עם הלכודים באמצעות הצינור שדרכו הם מקבלים מזון.

על אף הודעתו של ראש הממשלה ואלדס כי נראה שמצבם של הלכודים מניח את הדעת, יש חשש כי הם סובלים מהתנאים הקשים במכרה. לדברי ואלדס, במקום שורר קור עז בגלל הלחות הגבוהה. לדעת רבים, העובדה שוואלדס ומרינו מיהרו להתייצב במקום מעידה על כך שהממשלה אינה ערוכה לתאונות מסוג זה. "לפרו אין צוותי הצלה המתמחים בתאונות במכרות", אמר חוסה דה אצ'אבה, סגן השר הסביבה לשעבר.

המכרות הם ענף הכלכלה העיקרי בפרו, ומהווים 60% מהייצוא. פרו היא יצואנית הנחושת השנייה בגודלה בעולם, אחרי צ'ילה, ויצואנית הזהב השישית בגודלה.

על פי דו"חות רשמיים, 52 כורים פרואנים מצאו את מותם בתאונות הקשורות לעבודה במכרות בשנה שעברה. שליש מהם נהרג בהתמוטטויות של פירים במכרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ