סרטון המתעד אונס קבוצתי מעורר זעם בדרום אפריקה

לאחר שהסרטון, שבו נראים שבעה גברים אונסים נערה מוגבלת, הגיע לטלפונים סלולריים רבים, מנסה המשטרה המקומית למנוע את המשך הפצתו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

סרטון שמופץ בימים האחרונים בדרום אפריקה ומציג אונס קבוצתי של נערה בת 17 מעורר זעם רב במדינה.

הצעירה, שגילה המנטאלי הוא כשל ילדה בת חמש, נעלמה מביתה במארס, ואיש לא ידע דבר על מקום הימצאה עד שסרט האונס הופץ ברשת והועבר מאדם לאדם בטלפונים סלולריים.

עיתונאי העיתון "דיילי סאן" העבירו את הסרט למשטרה וזמן קצר אחר כך נמצאה הנערה בסווטו. לפי דיווחי היומון הדרום אפריקאי, בסרטון, שאורכו 10 דקות, נראים שבעה גברים אונסים ומתעללים זה אחר זה בנערה, שצועקת ללא הרף "אתם אונסים אותי".

שבעת הגברים, נערים בני 14-20, נעצרו שלשום על ידי המשטרה והם נאשמים באונס קבוצתי. התביעה במדינה הודיעה כי תבקש לגזור עליהם עונש מאסר עולם.

לפי הבי-בי-סי, השרה הממונה על ענייני נשים וילדים בממשלת דרום אפריקה, לולו שינגוואנה, אמרה כי "בנוסף לסבל ולכאב, נאלצה הקורבן לסבול גם מפגיעה בכבודה בשל הפצת הסרט".

החשודים באונס הנערה בדרום אפריקהצילום: אי-אף-פי

משטרת דרום אפריקה הודיעה כי כל מי שיקבל את הסרטון למחשב או לטלפון הסלולרי שלו נדרש להשמידו מיד, או שיואשם בהפרת חוקי התקיפה המינית במדינה. ביוהנסבורג התקיימו כמה הפגנות נגד הפצת הסרטון ולמען נפגעות אונס.

הפרשה מיקדה את תשומת הלב במקרי האונס המתרחשים בדרום אפריקה. על פי גורמים במשטרה, יותר מ 66 אלף מקרי אונס מדווחים מדי שנה, ויותר מרבע מאוכלוסיית הגברים במדינה הודו כי אנסו אשה לפחות פעם אחת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ