אובמה מברך |

"ארה"ב היתה ראשונה להכיר בישראל"

נשיא ארה"ב ושרת החוץ שלחו ברכות לחגיגות העצמאות ה-64. אירועים התקיימו בנציגויות ישראל ברחבי תבל, מאות נכחו בחגיגה במטה האו"ם בניו יורק

כתבת "הארץ" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כתבת "הארץ" בארה"ב

נשיא ארה"ב ברק אובמה ושרת החוץ הילרי קלינטון מסרו גם הם את ברכותיהם לרגל יום העצמאות ה-64 של ישראל. אובמה הזכיר שארצו היתה ראשונה להכיר במדינת ישראל באו"ם והוסיף ש"מאז אותו היום רב-החשיבות, היחסים המיוחדים של ידידות בין ארה"ב לישראל רק התחזקו".

"היחסים הייחודיים שלנו מתבססים על מחויבות איתנה לביטחון ישראל המעוגנת באינטרסים המשותפים והערכים העמוקים שלנו. הערכים האלה ממשיכים להנחות את מאמצנו בעבודה שלנו עם ישראל ועם אחרים באזור, בהתמודדות שלנו עם האתגרים המשותפים ובניסיון להשיג שלום צודק וכולל המתבסס על פתרון שתי המדינות, שיביא עתיד של שלום, ביטחון ועבודה לישראל ושכנותיה. ביום הזה, שבו ישראל חוגגת את יום העצמאות ה-64 ואת הישגיה הבלתי רגילים, בעונג רב אני מוסר את ברכותי וברכות העם האמריקאי לנשיא פרס, ראש הממשלה נתניהו ועם ישראל".

שרת החוץ הילרי קלינטון אמרה בברכתה ש"בשביל רבים מסביב לעולם, ישראל נותרה משואת התקווה ודוגמא מעוררת השראה". קלינטון קראה למחויבות האמריקאית לביטחון ישראל "אבן הפינה של מדיניות החוץ שלנו במזרח התיכון" וביקשה להעביר את המסר ש"בזמן שהשינויים ממשיכים לסחוף את האזור, אנו עומדים בניצול של הזדמנויות חדשות והתמודדות עם אתגרים קשים. נמשיך לעבוד אתכם לקידום המטרה המשותפת של שלום כולל, צודק ומתמשך במזרח התיכון".

בנוסף לברכות הרשמיות, באירוע של הנציגות הדיפלומטית של ישראל באו"ם, שבו נכחו מאות בכירי הקהילה הדיפלומטית, היו גם רגעי הומור, עם השגריר רון פרושאור שסיים את נאומו בארוע שנערך במאהל במדשאת האו"ם בשירת הלהיט של החיפושיות "כשאהיה בן 64". ״ישראל היא סיפור הצלחה בלתי רגיל בכל קנה מידה. מדינה קטנה שעשתה מסע היסטורי ומופלא, הניצבת היום בחזית המדע והטכנולוגיה. יש לנו ולכם סיבה טובה למסיבה", אמר פרושאור.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ