איל העיתונות מרדוק מודה: היה טיוח בפרשת האזנות הסתר

במהלך חקירתו בוועדה הבוחנת את התנהלות העיתונים הבריטים, הודה איל ההון כי הודה כי נכנס לפניקה כשפרשת ההאזנות פרצה

ליסה אוקרול וג'וש הלידיי, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליסה אוקרול וג'וש הלידיי, גרדיאן

רופרט מרדוק הודה וועדת החקירה של השופט לווסון שהיה טיוח בניוז אינטרנשיונל בעניין שערוריית הפריצה לטלפונים. ביום השני לעדותו בוועדה אמר מרדוק, היו"ר והמנכ"ל של ניוז קורפ, "קיבלתי מידע מוטעה וגם מנעו ממני מידע" על מה שהתרחש בניוז אוף דה וולרד. הוא הוסיף כי "אכן נעשה טיוח".

הפרקליט הבכיר רוברט ג'יי, חוקר מטעם הוועדה, טען שנעשו ניסיונות עקביים להעלים את האמת בשערוריית הפריצה לטלפונים, ושאל את מרדוק מניין, לדעתו, נבעה הגישה הזאת. תשובתו היתה "לדעתי, זה בא מתוך ניוז אוף דה וורלד". מרדוק אמר כי היו "אדם אחד או שניים חזקים מאוד" בעיתון שנסגר. לדבריו, על פי דיווחים בכתב, האנשים הללו אסרו לדבר עם רבקה ברוקס, שכיהנה כמנכ"לית ניוז אינטרנשיונל באותה עת, ועם ג'יימס מרדוק, ששימש יו"ר החברה.

מרדוק סיפר כי קולין מיילר, מהעורכים בעיתון, "קיבל הנחיות ברורות לגלות מה מתרחש שם. האיש אכן הכניס שתיים שלוש הנחיות רגולטוריות חדשות, אבל לא דיווח חזרה כשאירעו מקרי פריצה רבים יותר ממה שסיפרו לנו".

מיילר מונה בינואר 2007, לאחר שקלייב גודמן, הכתב לענייני בית המלוכה של ניו אוף דה וורלד, והחוקר הפרטי גלן מלקייר, הודו בפריצה לטלפונים ונכנסו לכלא.

משנשאל האם הטיפול של ניוז קורפ בעבירת הפריצה לטלפונים היה טיוח העניין, השיב מרדוק: "לא. לא היה כל ניסיון כזה, לא ברמה שלי וגם לא כמה רמות מתחתי, לטייח את העניין. אנחנו דווקא יזמנו חקירה אחר חקירה, שכרנו עוד ועוד משרדי עורכי דין. אולי סמכנו יותר מדי על מסקנות המשטרה".

בהמשך גילה מרדוק שהוא מצטער שלא סגר את ניוז אוף דה וורלד זמן רב קודם לכן, וגם הודה שנבהל כשהתפוצצה פרשת הפריצה והפכה לשערוריית ענק ביולי 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ