לפחות 16 הרוגים בפיגועים נגד מוסדות נוצריים בניגריה ובקניה

מוסלמים קיצונים מארגון בוקו חראם השליכו פצצות לתוך אולם בו התפללו נוצרים בניגריה, ולאחר מכן ירו על מתפללים שניסו להימלט

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

חמושים הרגו 16 בני אדם ופצעו רבים אחרים במתקפה אתמול על אולם הרצאות באוניברסיטה המשמש מאמינים נוצרים לתפילות בעיר קאנו שבצפון ניגריה, שבה מתו השנה מאות בני אדם במתקפות של מוסלמים קיצונים. החמושים הגיעו על אופנועים, השליכו פצצות קטנות לתוך האולם ולאחר מכן ירו על מתפללים שניסו להימלט. באזורים אחרים בעיר נשמעו מאוחר יותר יריות של התוקפים, שגורשו מהאוניברסיטה על ידי הצבא, כך אמרו מקורות ביטחוניים. דובר של אוניברסיטת באיירו אמר כי שני פרופסורים של האוניברסיטה נהרגו בתקיפה. אף גורם לא לקח אחריות.

התנועה האיסלאמית הקיצונית "בוקו חראם", ששואפת לכונן בצפון ניגריה מדינה איסלאמית, הרגה מתחילת השנה מאות בני אדם במתקפות שכוונו בעיקר נגד שוטרים ואישים מרשויות המדינה, אולם היא גם תקפה כנסיות. הצבא אמר כי הוא שולט באזור וחוסם את הכניסה אליו. לדברי מוחמד סולימן, מרצה להיסטוריה באוניברסיטה, המתקפה החלה בסביבות 9:30 בבוקר ונמשכה יותר מחצי שעה.

זירת הפיגוע בניגריה, אתמולצילום: רויטרס

עימותים בין חמושים מארגון הטרור של "בוקו חראם", וכוחות ביטחון פרצו כמה פעמים מאז שהכת הרגה 186 בני אדם בינואר, המתקפה הקטלנית ביותר שביצעה עד כה. ניגריה, שהיא המדינה המאוכלסת ביותר באפריקה, עם 160 מיליון תושבים, מתחלקת שווה בשווה בין הצפון, המאוכלס ברובו במוסלמים, לבין הדרום, המאוכלס ברובו בנוצרים.

בפיגוע אחר שכוון נגד נוצרים, נהרג אדם אחד ו-15 נפצעו כשאלמונים השליכו רימון לכנסייה בניירובי. בכיר במשטרת קניה סיפר שהרימון התפוצץ בכנסיית בית הנסים. זהו האירוע האחרון בסדרת פיגועי רימון בקניה מאז שלחה ניירובי חיילים לסומליה באוקטובר 2011. במארס נהרגו תשעה בני אדם ו-40 נפצעו, בהתפוצצות רימון שהושלך לתחנת אוטובוס בניירובי. תנועת אל-שבאב בסומליה, הקשורה לארגון אל-קאעדה, הכריזה בבר על כוונתה לבצע פיגוע בקניה, בתגובה על שליחת חיילים קנייתים לסומליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ