ביל קלינטון מתגייס לקמפיין הבחירות של אובמה

הנשיא לשעבר מגייס כספים ומשבח את אובמה ארבע שנים לאחר שתקף אותו בחריפות בזמן קמפיין הבחירות של אשתו לנשיאות

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה

נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, נרתם למען מסע הבחירות של ברק אובמה, והשתתף עמו שלשום באירוע לגיוס כספים בווירג'יניה. "אתם מקבלים שני נשיאים במחיר אחד", התלוצץ אובמה עם אורחיו, ששילמו בין אלף ל-20 אלף דולרים בשביל השתתפות במפגש. לפי הערכות, באירוע ההתרמה נאספו יותר משני מיליון דולרים. לדברי קלינטון, "אובמה פועל במרץ כדי להבריא את הכלכלה וראוי להיבחר מחדש לתפקיד הנשיא". קלינטון, שכבר הופיע בתשדיר למען אובמה המשבח את החלטתו לפגוע במנהיג אל-קאעדה, אוסמה בן לאדן, צפוי להשתתף באירועים דומים של גיוס כספים.

שיתוף הפעולה בין השניים אינו מובן מאליו. לפני ארבע שנים, היה קשה לדמיין את שני המנהיגים יחדיו, בשעה שהילרי קלינטון התמודדה על ראשות המפלגה הדמוקרטית. בזמן ההתמודדות לראשות המפלגה, תקף ביל קלינטון את אובמה ומתח ביקורת על חוסר ניסיונו. ואולם, לאחר בחירתו של אובמה לנשיא, החליטו בני הזוג קלינטון להישאר נאמנים למחנה הדמוקרטי ולא להפנות עורף לנשיא הנבחר. הילרי קלינטון הסכימה לקבל את תפקיד שרת החוץ בממשל, ועתה, ביל קלינטון, שעדיין זוכה לאהדה ציבורית רבה, מתגייס במלוא המרץ למסע לבחירה מחדש של אובמה בבחירות הקרובות לנשיאות שיתקיימו בנובמבר השנה.

בתוך כך, סקר חדש שפרסם הוועד היהודי-אמריקאי, מראה כי 58% מיהודי ארה"ב שבעי רצון מהאופן שבו שומר הנשיא אובמה על היחסים עם ישראל, זאת לעומת 40% שאינם שבעי רצון מתפקוד הנשיא. לפי הסקר רוב היהודים מתכוונים להצביע בשביל אובמה בבחירות הקרובות. 61% מהם מתכוונים להצביע לנשיא המכהן, לעומת 28% שמתכוונים להצביע בשביל המועמד המוביל במרוץ הרופבליקאי, מיט רומני. 11% מהנשאלים טרם החליטו למי להצביע.

קלינטון צילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ