הדו-קרב האחרון |

ניקולא סרקוזי ופרנסואה הולנד בעימות לקראת הסיבוב השני

הנשיא המכהן הבטיח "לפוצץ" את הולנד בעימות המשודר בשידור חי בשעת צפיית השיא, אך גם עליונות מילולית לא צפויה לסייע לו לנצח בבחירות ביום ראשון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי ויריבו הסוציאליסט פרנסואה הולנד נפגשים בשעה זו לעימות טלוויזיוני בשידור חי – שצפוי להיות קרב מילולי שנחשב להזדמנות האחרונה של סרקוזי לזכות בקולות שיאפשרו לו לזכות בכהונה שנייה.פרשנים משתי מהדורות החדשות העיקריות בטלוויזיה, שמנהלים את העימות, צפויים להתמקד בנושאי האבטלה והכלכלה, שמטרידים במיוחד את הבוחרים הצרפתים.

הולנד מוביל על סרקוזי, לפי הסקרים האחרונים, בשישה עד שמונה אחוזים לקראת הסיבוב השני של הבחירות לנשיאות שיתקיים ביום ראשון. בימים האחרונים אמר סרקוזי למקורביו כי ישתמש בעימות כדי "לפוצץ" את הולנד. שני המועמדים ביקשו מהתקשורת שלא להציג את האירוע כקרב אגרוף בן שעתיים וחצי, אך עיתוני צרפת לא התאפקו: הם רואים בו קרב הישרדות פוליטי –" הדו-קרב האחרון" או "העימות הסופי".

כ-20 מיליון בני אדם צפויים לצפות הערב (רביעי) בעימות. לאירועים אלה יש מקום חשוב בהיסטוריה של הבחירות בצרפת, והם סיפקו כמה משפטים זכורים היטב. בין היתר, בעימות בין ואלרי ז'יסקר ד'אסטן לפרנסואה מיטראן, אמר ד'אסטן: "אין לך מונופול על הלב". ב-2007 זכור בעיקר הרגע שבו אמר סרקוזי לסגולן רויאל, לאחר שגרם לה להתפרץ בכעס: "את מתעצבנת בקלות רבה מאוד, מאדאם. מי שרוצה להיות נשיא הרפובליקה צריך להיות רגוע. אני לא יודע למה גב' רויאל, שרגועה בדרך כלל, איבדה את קור רוחה".

סרקוזי מגיע לעימות, הערב בפאריסצילום: אי-אף-פי

ההכנות לעימות הערב היו מדוייקות להחריד. באולפן השחור-לבן כוונה הטמפרטורה ל-19 מעלות צלסיוס, וכל מועמד יוכל לכוון את המזגן באזורו לפי רצונו. חלק מהמפיקים רצו לספק לשניים פודיום כמו בעימותים אמריקאיים, אך הסתפקו בפורמט הצרפתי המוכר, שבו המועמדים נמצאים זה מול זה בשני צדי השולחן, במרחק של 2.45 מטרים בדיוק.

העימות נערך ארבעה ימים בלבד לפני ההצבעה. סרקוזי עשה עד כה מאמצים רבים לערער
את שיווי משקלו של הולנד הרגוע בדרך כלל. סרקוזי גם ניסה ונכשל לשכנע את הולנד להסכים לשלושה עימותים כאלה, ולאחר מכן התגרה במשך ימים ביריבו שאותו כינה "פחדן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ