נטשה מוזגוביה
כתבת "הארץ" בארה"ב

קמפיין הבחירות של מיט רומני ממשיך להסתבך בפרשיות קטנות שמאלצות את דובריו לעבוד שעות נוספות ולהגיב לנושאים שאינם קשורים לאתגרים הלאומיים של ארצות הברית. בתקופה שבה הנשיא ברק אובמה יצא לביקור פתע באפגניסטאן והקמפיין שלו חרט על דגלו את חיסולו של אוסאמה בן-לאדן, הדובר האמון על מדיניות החוץ של רומני והומו מוצהר, ריצ'רד גרנל, הודיע על פרישתו מהקמפיין. גרנל מונה לתפקיד רק לפני כשבועיים, אך הצליח לעורר ביקורת הן בימין, והן בשמאל: הרפובליקאים השמרנים יותר זעמו על כך שרומני מינה לתפקיד כה בולט הומו מוצהר, ואילו הליברלים כעסו על השתלחויותיו בנשים פוליטיקאיות ונשות הפוליטיקאים בחשבון "טוויטר" שלו.

גרנל מחק את ההודעות והתנצל, אך ללא הועיל, ושלשום הודיע על עזיבתו את הקמפיין. גרנל הסביר שיכולתו להעביר את המסר על מדיניות החוץ של רומני "נפגעה קשות בגלל דיון על נושאים אישיים. אני מודה למושל רומני על האמון שנתן בי וביכולותי, והמסר הברור שלו שהיותי הומו אינו מהווה בעיה בשבילו ובשביל צוותו", אמר.

בתוך כך, יו"ר בית הנבחרים לשעבר ניוט גינגריץ' הודיע רשמית על פרישתו מהמרוץ לנשיאות. הקמפיין של גינגריץ' ידע עליות ומורדות: גינגריץ' הוביל בשלב מסוים בסקרים, הצליח לזכות בכמה מדינות והבטיח להמשיך "עד ועידת המינוי בטמפה", אך למרות התרומות של המיליארדר שלדון אדלסון, מועמדותו לא צברה תנופה.

גם ישראל כיכבה השבוע בארה"ב. לאחר מותו של בן-ציון נתניהו, אביו של ראש הממשלה, תומכי ישראל רבים מיהרו למסור את תנחומיהם למשפחה. בקבלת הפנים שלשום בשגרירות ישראל בוושינגטון, לרגל יום העצמאות ה-64, היועצת הבכירה של הנשיא אובמה , ולרי ג'רט, מסרה תנחומים בשם הנשיא. אך גולשים יהודים שמרנים בבלוגוספירה פסקו שההודעה אינה מספיקה, מכיוון שג'רט "אינה מייצגת את העם האמריקאי", וכי מדובר גם ב"דחייה טיפוסית של אובמה בכל הקשור לישראל".

אתמול הוציא הבית הלבן הודעה שבה נאמר כי הנשיא שוחח עם ראש הממשלה ממטוסו "אייר פורס 1" בדרכו חזרה לארה"ב. הנשיא, נאמר בהודעה, מסר אישית את תנחומיו ו"ציין את המורשת יוצאת הדופן של שירותו לעם היהודי וידידותו העמוקה כלפי ארה"ב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ