התגלו שני עמודים אבודים של הספר "הנסיך הקטן"

71 שנים אחרי צאת הספר נמצאו עמודים שלא פורסמו מעולם. העמודים מאירים את הספר באור חדש ויעמדו למכירה במחיר התחלתי של 40 אלף יורו

עידו בלאס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו בלאס

נמצאו שני עמודים מתוך הספר "הנסיך הקטן" של הסופר הצרפתי אנטואן דה סנט-אכזופרי, שלא פורסמו מעולם. העמודים מאירים את הספר באור חדש ויעמדו למכירה פומבית ב-16 במאי בעבור מחיר התחלתי של 40 אלף יורו.

שני העמודים היו חלק מאסופת כתביו של סנט-אכזופרי שהועברו השנה לבית מכירות על ידי אספן פרטי. מומחים שעברו על הכתבים, אישרו כי מדובר בדפים מן הספר המקורי. "כתב היד שלו נורא, אבל הצלחנו להבין אותו ולגלות ששני עמודים מתוך כל הכתבים הם חומרים שלא פורסמו מעולם מ'הנסיך הקטן'", אמר בנואה פוטמאן מבית המכירות, "זו היתה עבורנו הפתעה גדולה", הוא הוסיף.

לפי חוקרים, אחד העמודים כולל חומרים מקוריים ועשוי להעניק לסיפור משמעות פוליטית: בעמוד פוגש הנסיך דמות חדשה, פותר תשבצים נלהב שמספר לו כי הוא מחפש שלושה ימים מלה שמתחילה באות G ומשמעותה "gargling", ללא הצלחה.

הדפים שנמצאו מתוך "הנסיך הקטן"צילום: אי-פי

לאילו עוד יצירות היתם רוצים שיתווספו חלקים נסתרים? ספרו לנו בפייסבוק

העמוד, שנכתב ב-1941, לא מספק את הפתרון למלה הנרדפת, אולם חוקרים מבית המכירות מעריכים כי כוונתו של המחבר היתה לרמוז כי המלה הנרדפת היא "Guerre", שמשמעותה מלחמה. פרשנות כזו, הם טוענים, עשויה להעניק לספר משמעויות חדשות. בעמוד השני שנמצא, נכתבה גרסה שונה לרגע בו מגיע הנסיך לכדור הארץ לאחר שטייל ברחבי היקום. הגרסה המוקדמת, כך נראה, היתה מיועדת בעיקר לקהל אמריקאי. הגרסה הסופית שונתה כך שהיא פונה לקהל רחב יותר, ואחד מחוקרי הטקסט טוען כי מדובר בבחירה מודעת כדי להפוך את הסיפור לאוניברסלי יותר. הספר יצא ב-1943 והפך לקלאסיקה ברבות השנים לאחר שמכר מיליוני עותקים ברחבי העולם. סנט-אכזופרי מת במלחמת העולם השנייה, שנה לאחר שהספר ראה אור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ