טוויטר מסרבת לבקשת ארה"ב למסור ציוצים של פעיל מחאה

התביעה דורשת מטוויטר שתעביר לרשותה את הודעותיו של מלקולם האריס מתקופת המחאה נגד וול סטריט. טוויטר: ההודעות אינן שלנו, אלא שלו

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

הרשת החברתית טוויטר הודיעה השבוע כי היא איננה מסכימה להעביר לידי הרשויות את היסטוריית המסרים ששלח מלקולם האריס, סופר ופעיל חברתי, שנעצר בזמן הפגנות תנועת "לכבוש את וול סטריט" בניו יורק בסתיו שעבר.

האריס היה בין 700 בני אדם שנעצרו על גשר ברוקלין באוקטובר, וכעת דורשת התביעה במנהטן מטוויטר להעביר לידיה את הציוצים שצייץ במשך חודשים ושנמחקו בינתיים. זאת במסגרת משפט המתנהל נגד האריס בגין "התנהגות בלתי הולמת". לטענת טוויטר, "אין כל בעלות או עניין פרטי בציוצים שהאריס שידר לכל אדם בעל גישה לאינטרנט". באמצעות הציוצים מעוניינת התביעה להציג את פעילותו ומחשבותיו של האריס בשבועות שקדמו ושעקבו אחר ההפגנה ההמונית שהתקיימה על הגשר נגד אי השוויון הכלכלי בארה"ב. לדברי התובעים, הציוצים עשויים להוכיח שהאריס, עורך בכיר במגזין המקוון The New Inquiry, ידע על הוראת המשטרה למפגינים שלא לצעוד על הגשר.

האריס עצמו ניסה להתנגד לזימון לבית המשפט והפסיד בשל סעיף טכני ותמוה. השופט, מתיו שיארינו, פסק שלהאריס אין כל מעמד חוקי להתנגד לזימון מפני שציוצים אינם שייכים לו, אלא לטוויטר. לדבריו, מכיוון שמדובר ברכוש של טוויטר, תמה ההגנה החוקתית שהיה זכאי לה נגד חשיפתם. "בעוד התיקון הרביעי לחוקה מספק הגנה על הבתים שאנו מתגוררים בהם, אין לנו בית שכזה באינטרנט", כתב שיארינו והוסיף כי לטוויטר הזכות להפיץ מחדש את הציוצים של לקוחותיה "לכל אחד, בכל דרך ומכל סיבה שתבחר".

ואולם, עורכי הדין של טוויטר טענו בדיון כי השופט אינו מבין כיצד פועל שירות המיקרו-בלוגינג. לדבריהם, לקוחות טוויטר, בדומה להאריס, הם הבעלים על המסרים או התצלומים שהם מפרסמים ואינם מוותרים עליה. בנוסף, טוענת הרשת החברתית כי החוק הפדרלי (חוק התקשורת השמורה) נותן למשתמשים בשירותים כטוויטר את הזכות המפורשת להתנגד לדרישות בנוגע לרישומים בחשבונות שלהם. עורכי הדין של טוויטר סוברים כי רשויות אכיפת החוק מחויבות לקבל צו חיפוש במקרים מעין אלה. סנגורו של האריס אמר כי מרשו והוא "מרוצים מאוד" מהחלטת טוויטר להיאבק בבקשה.

9 מתוך 9 |
מעצר מפגינה בניו יורק
1 מתוך 9 |
2 מתוך 9 |

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ