נמצאו הריסות מטוס הנוסעים הרוסי החדש, עשרות בני אדם נהרגו

מטוס הנוסעים החדש של חברת סוחוי היה באינדונזיה כחלק ממסע הדגמה, ונעלם אתמול לאחר שהמריא כשעליו נציגי חברות תעופה ועיתונאים. ככל הנראה, אין ניצולים

ד-פ-א, רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד-פ-א, רויטרס

הריסות מטוס הסוחוי שנעלם אתמול באינדונזיה כשעליו כ-50 בני אדם, התגלו הבוקר (חמישי) על מצוק ההר סאלק דרומית לבירה ג'קרטה. ככל הנראה, במקום לא נמצאו ניצולים. הקשר עם המטוס נותק אתמול מעט לאחר שהמריא משדה התעופה הלים פרדנקוסומה שבבירת אינדונזיה לטיסת הדגמה לרוכשים אפשריים.

על המטוס היו 8 אנשי צוות רוסים, נציגים של חברות תעופה, וכמה עיתונאים. כ-50 דקות לאחר ההמראה, ומעט לפני שנותק איתו הקשר, הוא תועד צונח מגובה של 3,000 מטרים ל-2,000. הריסותיו התגלו על קצה מצוק בגובה 1,650 מטרים. "נראה שהמטוס נהרס לגמרי", אמר דובר סוכנות החיפוש וההצלה הלאומית. "ככל הנראה, הוא התרסק מגובה 1,800 מטרים במהירות גבוהה".

מאות מחלצים, בהם שוטרים וחיילים, היו מעורבים בחיפושים סביב הר סאלאק. "דיברתי עם הקצינים בשטח, הם אישרו כי המטוס נמצא במרחק קילומטר וחצי מהנקודה בה יצרנו איתו קשר לאחרונה", אמר נשיא אינדונזיה סוסילו במבאנג יודהויונו ("סבי"). "נפתח בחקירה מידית, העדיפות הראשונה היא לנסות ולאתר ניצולים".

הריסות המטוס על ההר באינדונזיהצילום: אי–פי

קרובים של הנוסעים התרכזו בשדה התעופה, וחיכו לחדשות ולעדכונים. אח של אחד הנוסעים שהיו על המטוס ביקר את מארגני הטיסה, בשל חוסר הוודאות בנוגע למספר הנוסעים המדויק. "זה מראה שהם לא מקצועיים", אמר.

סוחוי סופר-ג'ט 100 הוא מטוס הנוסעים הנוסעים הראשון של חברת סוחוי, יצרנית המטוסים הגדולה ברוסיה, בשיתוף עם חברות זרות. הוא מיועד לשאת 75-95 נוסעים, ודרכו קיוו במדינה להכנס לשוק התעופה הבינלאומי. הוא היה במדינה כחלק ממסע הדגמה לקונים בשש מדינות באסיה.

קרובי המשפחה של הנוסעים בשדה התעופהצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ