מלחמות הקרטלים |

עשרות גופות נמצאו בקבר אחים בצפון מקסיקו

על פי ההערכות, יותר מ-50 אלף בני אדם נפלו קורבן במלחמות הסמים בשש השנים האחרונות;

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

לפחות 49 גופות נמצאו בקבר אחים סמוך לכביש מהיר ליד העיר מונטריי שבצפון מקסיקו. הגופות התגלו בשקים במדינת המחוז נואבו לאון, כשעליהן סימני אלימות קשים. זהותם של הנרצחים עדיין אינה ברורה, אולם מדובר ככל הנראה בקורבנות המלחמה בין כנופיות הסמים שמשתוללת במקסיקו בשנים האחרונות.

זהו מקרה הרצח ההמוני האחרון בשרשרת של מעשי הזוועה המבוצעים באזור שבו נאבקת כנופיית הזטאס בכנופיות אחרות על השליטה בנתיבי הברחת הסמים, בעיקר לארצות הברית. על פי ההערכות, יותר מ-50 אלף בני אדם נפלו קורבן במלחמות הסמים בשש השנים האחרונות.

רק בשבוע שעבר נמצאו גופות ערופות ראשים ומבותרות של 18 בני אדם, כשהן תלויות על גשר. במקביל, התגלו 14 גופות נוספות בעיר נוארבו לרדו, השוכנת מול העיר לרדו שבמדינת טקסס. מקרים של מציאת קברי אחים אינם מתרחשים רק בערים והעיירות הסמוכות לגבול ארה"ב. בספטמבר 2011 נמצאו 35 גופות בעיר ורקרוז שבמזרח מקסיקו בחודשיים לאחר מכן התגלו 26 גופות בקבר אחים בגואדלחרה.

נשיא מקסיקו, פליפה קלדרון, הכריז בדצמבר 2006 מלחמה על קרטלי הסמים בארצו ושלח את הצבא לצפון המדינה. אולם מאז רק הסלימה האלימות. אי הצלחתו של קלדרון הובילה לשחיקה בכוחה של מפלגת השלטון השמרנית (PAN), לקראת הבחירות לנשיאות שיתקיימו ב-1 ביולי. החוקה במקסיקו מונעת מקלדרון את האפשרות להתמודד שוב. במקביל, הולכות וגוברות במקסיקו הקריאות ללגליזציה של סמים כדרך למאבק בתופעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ