השמלה שניצחה בעימות הטלוויזיוני במקסיקו

דוגמנית "פלייבוי" לשעבר כיכבה בעימות המועמדים לנשיאות. המחשוף שהציגה משך את עיקר תשומת לבם של הצופים

דייב גרהאם ומיקה רוזנברג, רויטרס
דייב גרהאם ומיקה רוזנברג, רויטרס

המועמד המוביל במרוץ לנשיאות מקסיקו, אנריקה פניה נייטו, נדחק על ידי יריביו לעמדת מגננה בעימות טלוויזיוני שנערך בשבוע שעבר. ירביו המרכזיים, חוספינה וסקס מוטה מ"מפלגת הפעולה הלאומית" (PAN) ומועמד השמאל אנדרס מנואל לופס אובראדור, טענו בפניו שהוא מושחת, מפיץ שקרים ומשמש כלי בידי התקשורת. העימות התמקד בכלכלת מקסיקו ובגל האלימות השוטף את המדינה.

אך דווקא בהופעה הטלוויזיונית הזו, לא היה זה פניה נייטו שמשך את עיקר תשומת הלב של הצופים. שיחת היום היתה לא אחרת מאשר אחת מעוזרות ההפקה של המשדר, שגנבה את ההצגה בבגד חושפני והובילה את הגוף הממונה על הבחירות במקסיקו להתנצל בפני הציבור.

חוליה אוראיין, דוגמנית "פלייבוי" לשעבר, הייתה חלק מהצוות שניהל את שידור העימות בין המועמדים. בתחילת המשדר היא צעדה בשמלה לבנה צמודה בעלת מחשוף נדיב אל מול המצלמה, וחילקה למועמדים כרטיסים. הופעתה עוררה מיד סערה ברשתות החברתיות, וחשבון "טוויטר" הנושא את שמה צבר מיד כ-7,000 עוקבים. אוראיין אמנם שהתה שניות ספורות על המסך, אך היומון "אקסלסיור" הכתיר אותה מיד כמנצחת של העימות.

מנגד, היו רבים שהאשימו את ועדת הבחירות הפדרלית בהתייחסות לא רצינית לעימות. חבר הוועדה, לורנצו קורדובה, אמר כי מצער לראות איך אירוע מהותי בקמפיין הבחירות הופך לשולי עקב "סטריאוטיפים שערורייתיים". הוועדה ניסתה בתחילה להתנער מאחריות ומסרה כי חברת הפקות פרטית היא ששכרה את שירותיה של אוראיין. בהמשך התנצלה הוועדה בפני אזרחי מקסיקו ובפני המועמדים על "טעות של ההפקה, הקשורה לשמלתה של עוזרת ההפקה". מפיק המשדר, חסוס טפיה, ששכר את אוראיין, אמר כי השמלה שלבשה נבחרה על ידה והדגיש כי ב"כאוס ששרר לפני הצילומים" איש לא בדק או אישר את השמלה. עם זאת, הוא ציין כי אוראיין נבחרה כיוון שיש לה "נוכחות נעימה, צעירה ומרעננת". עימות נוסף בין המועמדים, הפעם ככל הנראה ללא אוראיין, יתקיים ב-10 ביוני.

תגיות:

תגובות