חברת באדר-מיינהוף שברה שתיקה, אך לא הודתה ברצח משנות ה-70

ורנה בקר היא הראשונה מבין חברי ארגון הטרור ששברה את שתיקתה, אולם היא סירבה להודות ברצח התובע הכללי, וזהות היורה עדיין לא ברורה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

חברה לשעבר בארגון הטרור באדר-מיינהוף שברה אתמול (שני) שתיקה של יותר משנה וחצי, והכחישה שהיתה מעורבת ברציחתו של התובע הכללי בגרמניה בשנת 1977. בכך נכזבה תקוותם של הרשויות במדינה, שמשפטה של ורנה בקר יביא לפתרון התעמולה לגבי זהות הרוצח, שהשתייך כנראה לארגון הגרילה שזיעזע את מערב גרמניה בשנות ה-70 וה-80.

שלושה חברים בבאדר-מיינהוף, הידוע גם כ"סיעת הצבא האדום" (RAF), נעצרו בחשד לרצח הפרקליט זיגפריד בובאק, אולם השלושה שמרו על שתיקתם בבית המשפט, וסירבו לחשוף את זהותו של רוכב האופנוע שירה בבובאק למוות.

ורנה בקר במשפטה בשטוטגארט, אתמולצילום: רויטרס

בקר, 59, שהובאה לדיון בבית משפט מיוחד לחברי "סיעת הצבא האדום" שנמצא בתוך בית הכלא שטמהיים שבעיר שטוטגרט, טענה כי היא חפה מפשע, וסירבה לקשור חברים אחרים בארגון לרצח. "אני לא יכולה לומר לך מי רצח את אביך", אמרה לבנו של בובאק, מיכאל, בקול רועד. לטענתה של בקר, היא ביקרה בתימן בזמן הרצח.

התביעה במשפט אומרת שאין להם די ראיות לכך שבקר היא זו שירתה בבובאק, אולם הדנ"א שלה נמצא במכתב בו לקחו חברי "סיעת הצבא האדום" אחריות על הרצח. חברים רבים בארגון הטרור זומנו כעדים למשפט, אך כולם שמרו על שתיקה או טענו שאין להם כל קשר למקרה. בקר עצמה ריצתה 12 שנות מאסר לאחר שנתפסה עם נשק במכוניתה בסוף שנות ה-70. היא שוחררה ב-1989, והחלה חיים חדשים תחת זהות בדויה.

חברי כנופיית באדר-מיינהוף (אנדראס באדר שני מימין) במשפטם בפרנקפורט, ב-1968צילום: אי-פי

כנופיית באדר-מיינהוף, שהוקמה בידי אנדראס באדר ואולריקה מיינהוף התפתחה מארגון של סטודנטים בגרמניה שמחה נגד מלחמת וייטנאם, ונגד הממשל החולה, לדבריהם, במדינה. בשורה של פעולות טרור, הרגו חברי הכנופייה 34 בני אדם בין השנים 1970 ל-1991, רובם בכירים בממשל במערב גרמניה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ