דחייה נוספת בפתיחת נמל התעופה החדש בברלין

בפעם השנייה נדחית השקתו של נמל התעופה ברנדנבורג, שהיה אמור להיפתח בחודש הבא. המועד החדש: ככל הנראה סוף מארס 2013

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

השקתו של נמל התעופה הבינלאומי החדש בברלין, שהיתה אמורה להתרחש בחודש הבא, תידחה בחצי שנה לפחות. העיתון "בילד" דיווח הבוקר על מבוכה ברשויות התעופה בגרמניה, לאחר שהתברר שהתקנת סידורי הבטיחות בנמל התעופה החדש יימשכו פרק זמן ארוך מכפי שתוכנן. זהו העיכוב השני בפתיחתו של הנמל.

בברלין מצפים זה תקופה ארוכה לנמל התעופה החדש, שיקרא ברנדנבורג, ועתיד להחליף את שני הנמלים הבינלאומיים הוותיקים טגל ושונפלד. בילד פרסם מכתב ששיגרה הרשות המפקחת על הבנייה למפקח הראשי בנמל התעופה ובו נאמר כי סידורי הבטיחות הזמניים בכלל והכבאות בפרט – אינם מספיקים ולא יהיו מוכנים עד 3 ביוני. לדבריו, לאור המצב, המועד הנכון ביותר לפתיחת נמל התעופה הוא סוף מארס 2013, אז עוברות חברות התעופה ללוח טיסות הקיץ שלהן.

דובר נמל התעופה ברנדנבורג סירב להגיב לדיווח, אולם אישר כי הוועד המנהל יתכנס מאוחר יותר הערב. ברנדנבורג אמור להיות נמל התעופה השלישי בגודלו בגרמניה, אחרי נמלי התעופה של פרנקפורט ומינכן. עד לפתיחתו, תעלה אחזקתם של שני נמלי התעופה הישנים כ-15 מיליון אירו בחודש. חברות תעופה שכבר מכרו כרטיסי טיסה לנמל התחדש יישאו בהוצאות השינויים.

מגדל הפיקוח החדש בנמל התעופה ברנדנבורגצילום: רויטרס

בנייתו של נמל התעופה בברלין נאמדת בכ-2.5 מיליארד אירו והוא אמור לשרת כ-27 מיליון נוסעים מדי שנה. אחד מאתגריו הראשונים של הנמל החדש היה להתמודד עם שטף אוהדי הכדורגל שצפויים להגיע בחודש הבא לפולין ולאוקראינה למשחקי אליפות אירופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ