למכירה: הדם של רונלד רייגן

בית מכירות פומביות הודיע כי יעמיד למכירה מבחנה, ובה דגימת דם של נשיא ארה"ב לשעבר, שנלקחה לאחר ניסיון ההתנקשות בחייו ב-1981

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

בית מכירות פומביות בריטי הודיע כי יעמיד למכירה מבחנה, ובה דגימת דם של נשיא ארה"ב לשעבר, רונלד רייגן, שהלך לעולמו ב-2004. דגימת הדם נלקחה בבית חולים שבו אושפז ב-1981, בעקבות ניסיון התנקשות בחייו.

אתר האינטרנט של בית המכירות PFC ציין כי בנה של עובדת מעבדה בבית החולים בוושינגטון הוא שסיפק את המבחנה. המכירה, אשר החלה ביום ראשון, תיסגר ביום חמישי הקרוב.

קרן רונלד רייגן הגיבה אמש (שני) בזעם רב על הודעת בית המכירות. "אם יש אמת בידיעה, מדובר במעשה נתעב. אנחנו ננקוט כל צעד חוקי כדי למנוע את המכירה", כך הודיע ג'ון הויבוש, מנהל קרן רונלד רייגן.

ההצעה האחרונה שהתקבלה עד כה באתר, שבו מופיעה תמונה של מבחנת הדם ועליה מדבקה הנושאת את שם הנשיא, היא 9,910 דולרים.

רייגן נורה על ידי ג'ון הינקלי הבן ב-30 בספטמבר 1981, מחוץ למלון הילטון בוושינגטון. הקליע ניקב את ריאתו וגרם לדימום פנימי. במשפט זוכה הינקלי מאשמה, לאחר שנקבע כי לא היה שפוי בעת שביצע את המעשה. הוא מאושפז בבית חולים לחולי נפש, ואולם יוצא לחופשות כדי לבקר את משפחתו.

הויבוש ציין שהנהלת בית החולים מסרה לקרן כי היא חוקרת כעת כיצד ייתכן שהועברה המבחנה לבית המכירות.

פרט לצילום המבחנה מופיע באתר טופס של המעבדה והצהרה של מוכר המבחנה שבה הוא מציין כי יצר קשר לפני כמה חודשים עם מוזיאון וספריית רונלד רייגן בקליפורניה, וכי נמסר
לו כי המשפחה מבקשת לקבל את המבחנה לרשותה. "אמרתי להם שלא עולה בדעתי למסור להם את המבחנה, מאחר שאני מעריץ גדול של משנתו הכלכלית של רונלד רייגן ומשוכנע בכך שרייגן עצמו היה מעדיף שאמכור את המבחנה ולא אתרום אותה", אמר המוכר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ