המגדל הגבוה בעולם נפתח לציבור ביפאן

מדובר בטוקיו סקייטרי, מגדל השידור הגבוה בעולם המתנשא לגובה של לא פחות מ-634 מטרים ושבנייתו ארכה שלוש שנים וחצי

שירות "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירות "הארץ"

"טוקיו סקייטרי", מגדל השידור הגבוה ביותר בעולם, נפתח אתמול לציבור. המגדל, שגובהו 634 מטר ושבנייתו ארכה שלוש שנים וחצי, גבוה פי שניים מ"טוקיו טאוור" שהוא אחת מנקודות הציון של העיר בחמישים שנה האחרונות. האטרקציות העיקריות של המגדל, שנבנה בצורת מחט, הן שני המצפים בראשו: אחד מהם בגובה 350 מטר והשני 450 מטר מעל פני העיר.

עם זאת, בניין בורג' חליפה בדובאי, שגובהו 828 מ', עדיין הבניין הגבוה ביותר בעולם. לפי ספר השיאים של גינס, שהעניק ל"סקייטרי" (עץ השמיים) את תואר המגדל הגבוה בעולם, ההבדל בין שני המבנים הינו שבניגוד למגדל השידור היפאני, הבניין בדובאי מאוכלס בדיירים. ה"סקייטרי", שגובהו כפול מגובהו של מגדל אייפל בפאריס, מספק שירותי שידור לטוקיו. בהתאם לדיווחי התקשורת המקומית, יכולים להיכנס למצפה הראשון עד 2,000 בני אדם ולשני עד 900. ה"ג'פאן דיילי פרס" מסר כי 6,000 כרטיסי כניסה יימכרו בכל יום בהגרלה באינטרנט. במגדל יש גם שטח גדול המיועד לקניות.

המגדל נפגע ברעידת האדמה שפקדה את יפאן במארס 2011, מה שדחה את סיום בנייתו בחודשיים. התקשורת המקומית תיארה את המגדל כהוכחה ליעילות טכנולוגיית הבנייה היפאנית, העמידה בפני רעידות אדמה, וכסמל ליכולת ההתאוששות שלהם.

טוקיו סקייטרי. לחצו להגדלהצילום: רויטרס

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ