70% מהגרמנים: ישראל מתקדמת על חשבון עמים אחרים

הסקר של השבועון "שטרן" מצא כי 59% מאזרחי גרמניה סבורים שישראל תוקפנית ו-13% מהם חושבים שלישראל אין זכות קיום

עופר אדרת
ברלין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
ברלין

59% מהגרמנים סבורים שישראל היא תוקפנית ו-70% מהם חשים שהיא מקדמת את האינטרסים שלה על גבם של עמים אחרים. כך עולה מסקר חדש של השבועון הגרמני "שטרן", שמתפרסם לקראת ביקורו של נשיא גרמניה יואכים גאוק במזרח התיכון ובישראל בסוף החודש. הסקר מצא גם כי 13% מהגרמנים חושבים שלישראל אין זכות קיום.

תוצאות הסקר מצביעות בבירור על הידרדרות בתדמית של ישראל בקרב גרמניה, אשר מתהדרת תמיד בהיותה "הידידה הגדולה ביותר של ישראל" ובמחויבות שלה לביטחונה בשל לקחי השואה. שיעור האזרחים הגרמנים הסבורים כי ישראל מקדמת את האינטרסים שלה בלי להתחשב בעמים אחרים עלה ב-11% לעומת  סקר דומה, שנערך ב-2009.

59% מהגרמנים מגדירים את ישראל כמדינה "תוקפנית" – עלייה של 10% מהסקר הקודם. עבור 58% מהגרמנים ישראל היא מדינה "זרה". רק 36% רואים את ישראל כ"סימפטית" (ירידה של 9% מהסקר הקודם), ורק 21% סבורים שישראל מתחשבת בזכויות האדם – ירידה של 7%.

תוצאות השואה ולקחיה לא משחקים תפקיד חשוב יותר בקרב הגרמנים, כך מעלה הסקר. 60% מהם סבורים שלגרמניה אין מחוייבות מיוחדת לישראל. רק שליש חושבים שיש למדינה אחריות כזו.שני שלישים מהגרמנים סבורים שעל גרמניה להכיר במדינה פלסטינית.


בנימין נתניהו ואנגלה מרקלצילום: לע"מ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ