הפינגווין היפאני ששיטה בכולם נתפס לאחר חודשיים

הציפור הנועזת, שנמלטה מאקווריום בטוקיו תוך שהיא עוברת גדר בגובה של כ-4 מטר, נלכדה על גדת נהר סמוך במצב טוב ובלי שאיבדה ממשקלה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

יותר מחודשיים לאחר שהצליח לעבור גדר בגובה של כ-4 מטרים ולהימלט מהאקווריום בטוקיו, הפינגווין שהפך בינתיים לאגדה ביפאן, נלכד. שניים מעובדי הפארק הימי הצליחו ללכוד את החיה החמקנית שלשום בערב (חמישי) על גדת אחד הנהרות המובילים למפרץ טוקיו, כך דיווח הבי-בי-סי.

על פי הדיווח, השניים הגיעו לאחר שקיבלו טיפ בטלפון. לפי סוכנות הידיעות הצרפתית, הוא אותר במרחק של כשמונה ק"מ מן האקווריום. דובר הפארק הימי אמר כי הפינגווין נמצא במצב טוב, וכי הוא לא השמין אך גם לא רזה במהלך החודשיים שבהם נעדר.

הפינגווין בן השנה נמלט מגן חיות הים בעיר בחודש מארס. בתחילה לא הבחינו מנהלי הפארק שאחד מ-135 הפינגווינים שברשותם נעדר, אולם ביום שבת נשלחה אליהם תמונה שלו משוטט סמוך לנהר קרוב, על ידי עובד בגן חיות אחר בעיר.

ככל הנראה, מבצע הבריחה של הציפור היה מורכב למדי, וכך גם אמור היה להיות מבצע לכידתו. טקשי סוגינו, בכיר בפארק, אמר לאחר ההימלטות: "לתפוס פינגווין בשחיה זה אתגר, משום שהוא שוחה במהירות מדהימה. אנחנו מקווים ללכוד אותו כשיעצור לתנומה על היבשה", אמר. ואמנם, הציפור נתפסה כאמור על הגדה.

דיווח על לכידת הפינגווין ברשת - ITN

לפי ה"טיים", בגן החיות היו מוטרדים מהמקרה, וקראו לציבור לעזור לאתר את הציפור. "אנחנו מתנצלים על גרימת צרות לתושבים מקומיים. אף שלא סביר שהפינגווין יפגע בבני אדם, צרו קשר אם אתם מבחינים בו, ואל תנסו ללכוד אותו או לרדוף אחריו", נכתב בהודעה שפרסמו.

סביבתם הטבעית של פינגווינים מסוג זה, הומבלדט, היא בדרום אמריקה, באזורים הסלעיים של חוף האוקיינוס השקט. הם נחשבים לפגיעים במיוחד ונמצאים בסכנת הכחדה, ומספרם בטבע הולך ופוחת.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ