יועצו לשעבר של דיוויד קמרון נעצר בחשד לשבועת שקר

אנדי קולסון, עורך "ניוז אוף דה וורלד" לשעבר, הובא לחקירה בגלזגו בחשד ששיקר במהלך משפט דיבה נגד הצהובון הבריטי ב-2010

אי-פי
אי-פי

אנדי קולסון, יועצו לשעבר של ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון והעורך לשעבר של הצהובון "ניוז אוף דה וורלד", נעצר היום (רביעי) בלונדון בחשד לשבועת שקר במהלך משפטו של טומי שרידן ב-2010. שרידן, פוליטיקאי סקוטי הגיש תביעת דיבה נגד ניוז אוף דה וורלד לאחר שהעיתון טען כי הוא היה מעורב באורגיות, בחילופי זוגות ובלקיחת סמים. העיתון חויב לשלם לשרידן 200 אלף פאונד.

בשעה 6:30 בבוקר באו שבעה שוטרים לביתו של קולסון בדרום לונדון. הוא נלקח לתחנת המשטרה בגלזגו לתשאול. קולסון, 44, שערך את ניוז אוף דה וורלד בין 2003 ל-2007, נחשד בעבר במעורבות בשחיתות וקשירת קשר להאזנות סתר בפרשת ההצתות שבעקבותיה נסגר הצהובון הבריטי הוותיק שבבעלות רופרט מרדוק.

בתחילת החודש, הוגש כתב אישום נגד רבקה ברוקס, גם היא עורכת לשעבר של העיתון "ניוז אוף דה וורלד", בעקבות מעורבותה בפרשת האזנות הסתר של העיתון. המשטרה החליטה להעמיד אותה לדין באשמת שיבוש הליכי משפט. גם בעלה צ'רלי הואשם באותה עבירה, לאחר שניסה להסתיר ראיות מהמשטרה.

ברוקס מואשמת בהסתרת מידע מחוקרי המשטרה ובקשירת קשר להעלמת מסמכים מהמשרד של ניוז אינטרנשיונל בלונדון. מדובר במבוכה לראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, ששלח הודעות תמיכה לברוקס ולבעלה כשנודע כי היא עשויה להיות מואשמת.

כמו כן, לראשונה מאז החלה השערורייה לפני למעלה משנה, רופרט מרדוק הודה בחודש שעבר בפני ועדת החקירה של השופט לווסון, שהיה טיוח בניוז אינטרנשיונל בעניין שערוריית הפריצה לטלפונים. מרדוק, היו"ר והמנכ"ל של ניוז קורפ, אמר "קיבלתי מידע מוטעה וגם מנעו ממני מידע" על מה שהתרחש בניוז אוף דה וולרד. הוא הוסיף כי "אכן נעשה טיוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ