סיני: בדואים חטפו שני תיירים אמריקאים

לדברי גורמי ביטחון במדינה, שני גברים בשנות ה-30 לחייהם נחטפו בעת שנסעו במכונית שכורה בין דהאב לאתר נופש בנואיבה

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

מצרים הודיעה הבוקר (חמישי) שבדואים חטפו שני תיירים אמריקאים שנפשו בחצי האי סיני. לדברי כוחות הביטחון במדינה, השניים, גברים בשנות ה-30 לחייהם, נחטפו בעת שנסעו ברכב שכור בין דהאב לאתר נופש בנואיבה.

מאז נפילתו של נשיא מצרים חוסני מובארק, עלו מספר החטיפות בחצי האי סיני. החוטפים בדרך כלל מחזיקים בתיירים על מנת להפעיל לחץ על הרשויות במצרים לשחרר קרובים ומכרים המוחזקים בבתי הכלא.

בסיני גרים כ-400 אלף אזרחים מצרים, כ-60% מהם בדואים. מספר גדול מהם מתפרנסים מהברחות, חטיפות וסיוע לארגוני טרור - תוך שהם מתעמתים עם כוחות הביטחון המצריים, משתלטים על תחנות משטרה או חוסמים כבישים.

צילום: בלומברג

אחרי המהפכה, ובעיקר עם הקמתה של הממשלה הנוכחית בראשות כמאל אל-גנזורי, התחילו הבדווים לשמוע הצהרות בומבסטיות, שהבטיחו כי מעתה יחול שינוי דרמטי במצבה של סיני: תוקם רשות מיוחדת להשקעות בסיני, כספים רבים יופנו להשקעות במפעלים שייצרו מקומות עבודה באזור מוכה האבטלה, ייסללו כבישים וייבנו בתי ספר חדשים, ובעיקר "סיני היא עצם מעצמות האומה" הבטיח אל-גנזורי שבאופן חריג לראשי ממשלות מצרים אף הגיע לביקור באל-עריש.

במאי שעבר הוצגה בפני הממשלה המצרית תוכנית לשיתוף בני השבטים הבדואים בשמירה על ביטחון אזור צפון סיני כדי לבלום את הפיגועים בצינור הגז ולהתמודד עם ארגונים איסלאמיים רדיקאליים שפועלים ללא הפרעה בצפון ומרכז סיני. על פי התוכנית, כל שבט או תת-שבט יגייס קבוצה של לפחות עשרים צעירים שתפקידם יהיה לסייר ולדווח על פעולות חשודות באזור מגוריהם. מגויסים אלה יקבלו משכורת מכוחות הביטחון ויהוו חלק מן המערך המשטרתי באזור. אולם עד כה לא אושרה התוכנית שאם תציע תנאים הולמים - היא עשויה לשמש תחליף הולם לעיסוק הבדואים בהברחות נשק ופליטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ