הבית הלבן: אובמה אירח את בוש לטקס חשיפת דיוקנו

הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש הבן הגיע לבית הלבן לביקור נדיר והצטרף למועדון הנשיאים שדיוקניהם מעטרים את קירות המבנה. גם רעייתו לורה זכתה לדיוקן משלה

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה

להבדיל מהנשיא לשעבר ביל קלינטון, המעורב בימים אלה עמוקות בקמפיין הבחירות של ברק אובמה - הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש מתרחק מהפוליטיקה ובייחוד מהבית הלבן. אך היום, הוא רשם ביקור נדיר במעונו לשעבר, לכבוד חשיפת הדיוקנאות הרשמיים שלו ושל רעייתו לורה. למשך שעה, הבחירות נדחקו הצדה לטובת מפגן אחדות של המועדון הקטן של הנשיאים לשעבר. לאירוע התייצב עוד נשיא לשעבר - בוש האב ורעייתו ברברה. בכירי הקבינט של בוש ושלל יועציו לשעבר התערבבו בקהל בבכירי ממשל אובמה, כולל סגן הנשיא ג'ו ביידן שלחץ ידיים בלבביות. התמונות הגדולות המכוסות בבד שחור הוצבו בחדר המזרחי של הבית הלבן המשמש לאירוח אירועים גדולים.

המארח אמר בדברי הפתיחה שלו שהבית הלבן, שהיה ביתו של קודמו במשך שמונה שנים, הוא "הרבה דברים בבת אחת - משרד, מוזיאון חי, סמל לדמוקרטיה שלנו. אך בסופו של דבר, כשהמבקרים עוזבים, מעטים מאתנו זוכים בכבוד העצום באמת לחיות כאן. ואני חושב שזה יהיה נכון להגיד שכל נשיא מודע לכך שאנו דיירים זמניים כאן. אך אנו גם משאירים חלק מאתנו כאן".

ג'ורג' בוש ליד דיוקנו, היום בבית הלבןצילום: אי-פי

בדברי הנשיא המכהן, כמובן, לא עלה שום רמז לתפישתו שקודמו בתפקיד השאיר אחריו תוהו ובוהו כלכלי שהוא, אובמה, נאלץ להתמודד אתו מאז כניסתו לתפקיד. אובמה היה ממלכתי ואדיב, וגם רמז לאחוות הנשיאים לשעבר, שרק הם יכולים להבין את כובד המשקל הנח על כתפי דייר הבית הלבן. "היום, עם חשיפת הדיוקנות, הנשיא והגברת בוש יתפשו את המקום שלהם לצד גברים ונשים שבנו את המדינה הזאת ועמלו על שיפורה. נאמר כבר שאף אחד לא יכול באמת להבין מה זה להיות נשיא עד שהם יושבים מאחורי השולחן ההוא ומרגישים לראשונה את כובד המשקל והאחריות. אחרי שלוש וחצי שנים בתפקיד והרבה יותר שיער שיבה, יש לי הבנה עמוקה יותר של האתגרים שהנשיאים שהיו לפני התמודדו אתם. בתפקיד הזה, אף החלטה שמגיעה לשולחן שלך היא לא קלה. אף בחירה אינה באה בלי מחיר. ככל שתתאמץ, לא תגרום לכולם להיות מאושרים. זה משהו שהנשיא בוש ואני למדנו די מהר".

בנימה מבודחת יותר, אובמה גם הודה לבוש לא רק על העצות השימושיות בניהול חיי השגרה בבית הלבן - אלא גם על חבילת ערוצי הספורט בכבלים שהוריש לו, "אני משתמש בה", חייך אובמה.

ג'ורג' וו. בוש השיב בבדיחה משלו. "גברתי הגברת הראשונה, תודה רבה שהזמנת את חברינו הקולנים לתלייתי", אמר לקול צחוק של הקהל. "ותודה שהאכלתם את כל 14 בני משפחת בוש הנמצאים כאן - אתם יודעים כמה אנו מתרגשים להיות בחזרה כאן - וכמה אנו מודים לאנשים שעזרו לי להפוך את המקום הזה לביתי למשך שמונה שנים". לורה בוש התבדחה גם היא ואמרה לבני הזוג אובמה כי "אין דבר שיוצר אווירה ביתית יותר מתמונות של הדיירים הקודמים מביטים בך מהקירות".

טקס חשיפת דיוקניהם של ג'ורג' ולורה בוש, היום בבית הלבןצילום: אי–פי

דיוקנו של בוש ייתלה לצד תמונתו של אביו. "אני גאה להיות תלוי לצד האיש שהעניק לי את המתנה הגדולה ביותר - אהבה ללא תנאים". כשהציג את תמונת רעייתו לורה, הצהיר: "יש לי הכבוד להציג את הגברת הראשונה הגדולה בכל הזמנים - סליחה, אמא, תסכימי אולי לתיקו?".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ