אם כל המלחמות: מניקות בצבא ארה"ב

ארצות הברית סוערת סביב השאלה אם חיילות-אמהות יכולות להניק בפומבי בעקבות פרסום תמונות של שתי חיילות בחיל האוויר האמריקאי שמניקות במדים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

האם מותר לחיילות-אמהות להניק בציבור, בשעה שהן לבושות מדים? שאלה זו עלתה בימים האחרונים לדיון ציבורי בארצות הברית, בעקבות פרסום תמונות של שתי חיילות-אמהות במדים שבחרו להניק את התינוקות שלהן בפומבי. סמלת טרן אצ'גויין-מקייב וסמלת כריסטינה לונה, המשרתות בחיל האוויר האמריקאי, צולמו בינואר האחרון מניקות מטעם ארגון MOM2MOM, שנועד לתמוך באמהות המשרתות בצבא.

ואולם, לפני כמה ימים דלפו התמונות לאינטרנט ויצרו מהומה ציבורית. "המון אנשים טוענים שזו בושה לצבא ארצות הברית", מצרה אוייסטל סקוט, מייסדת MOM2MOM ואמא-חיילת בעצמה. "הם משווים את התמונות של שתי החיילות המניקות לתמונות של חיילים שעושים צרכים במדים או לאלה של חיילות שהצטלמו בעירום לפלייבוי לפני כמה שנים", מוסיפה סקוט. בעוד אין הנחיות בצבא האמריקאי בנוגע להנקה בעת מילוי התפקיד או במדים במקום ציבורי, הגיבה רוז ריצ'סון, דוברת חיל האוויר, כי "כל אנשי החיל נדרשים לקחת בחשבון את הופעתם ותדמיתם בזמן לבישת מדים".

סמל אצ'גויין-מקייב, המצולמת כשהיא מניקה את זוג תאומות בנות עשרה חודשים, רואיינה בתוכנית הבוקר הפופולארית "טודיי" וטענה כי "אני גאה ללבוש מדים בזמן שאני מניקה. אני גם גאה בצילום ומקווה שהוא יעודד נשים לדעת שהן מסוגלות להניק בכל מקום, בין אם הן משרתות בצבא או במסגרת אחרת".

הסמלות לונה ואצ'גוי- מקייב

אין זו הפעם הראשונה בשבועות האחרונים שסוגיית ההנקה עולה לכותרת. מגזין טיים הציג בשער גיליון בחודש שעבר אם המניקה את בנה בן השלוש. הפרסום עורר דיון ציבורי נרחב בנוגע למשך ההנקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ