שני חיילים מצרים נהרגו בחילופי אש עם חמושים בסיני

החיילים נתקלו במארב של חמושים באזור ואדי פיראן שבאזור דרום סיני. בחודשים האחרונים התגברו הדיווחים על נוכחותם של אנשי ג'יהאד עולמי באזור

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

שני חיילים מצרים נהרגו ועוד חמישה נפצעו בחילופי אש שאירעו הלילה (שלישי) באזור ואדי פיראן שבאזור דרום סיני. על פי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים, החיילים שפעלו יחד עם שוטרים מצרים הותקפו במארב של חמושים, חלקם רעולי פנים, ובמקום התנהל קרב במשך יותר מרבע שעה. שני חיילים נהרגו, קצין נפגע, ועוד ארבעה שוטרים נפצעו קשה. הגופות והפצועים הועברו לבית החולים בשארם א-שייח. החמושים נמלטו מהמקום ברכבי שטח ששימשו אותם לכיוון מרכז סיני. הצבא המצרי החל בחיפושים באזור אחר מבצעי המארב.

בחודשים האחרונים התגברו הדיווחים על נוכחותם של אנשי ג'יהאד עולמי במרכז סיני. בין היתר הקימו החמושים מחנות אימונים והם תוקפים בסיסים ועמדות של הצבא המצרי גם לאורך הגבול עם ישראל.

באוגוסט שנה שעברה העבירה מצרים לסיני, באישור ישראל, כאלף חיילים ואנשי משטרה מלווים בטנקים ונושאי גייסות משוריינים. לאחר נפילתו של הנשיא חוסני מובארק השתלטו שבטים בדואים על אזורים נרחבים בחצי האי ופעילי טרור החלו להתבסס באזור. השלטון המצרי פתח במבצע לטיהור חצי האי ממחבלים, ומאז נרשמו מספר תקריות אלימות וחילופי אש בין הצדדים. לפני כשלושה חודשים נמסר כי הצבא המצרי העביר תגבורות נוספות לסיני אולם החיילים החדשים שהגיעו לחצי האי התמקמו ברובם באזור החוף ובאזור רפיח אל עריש.

באפריל נהרגו שני שוטרים מצרים ושלושה נפצעו בחילופי אש עם פעילי איסלאם רדיקאלי בעיר אל עריש שבסיני. לפי הדיווחים, הפעילים הציבו מארב בצפון חצי האי ופתחו באש לעבר סיור של המשטרה המצרית שעבר במקום. גורמים בטחוניים בישראל העריכו בחודשים האחרונים כי ברצועת עזה פועלים מומחים צבאיים איראנים, שמסייעים בהקמת רשת טרור בסיני. לדברי גורם בירושלים, המומחים האיראניים יצאו מאיראן לסודאן, עברו למצרים ומשם הגיעו לסיני. "ניתן לראות סימנים של בניית תשתית טרור על ידי איראן ברחבי סיני", אמר.

תגיות:

תגובות