בית החלומות הוא מטוס בואינג

רוב המטוסים מסיימים את חייהם בפירוק. ברוס קמפבל קנה בואינג 727 והפך אותו לבית. בעתיד כולם יגורו כך, סבור המהנדס שבז לעץ ומסמרים

ליטל לוין
ליטל לוין

עגיל משובץ אבן-חן אבד במטוס בואינג 727-200. ברוס קמפבל מצא אותו במארס 1999 ופרסם הודעה באתר שלו. היא נמצאת שם עד היום. "אני לא יודע אם העגיל הלך לאיבוד כאן באורגון, או לפני שנים כשהמטוס עדיין היה בשירות פעיל", כתב בהודעה. "שלח תיאור של העגיל, מוטב שיכלול גם את המדינה בה נוצר, או שתבוא להראות לי את העגיל התאום – וזה שלך".

כאשר קמפבל כותב "כאן באורגון", הוא מתכוון ליער הגדול שבו הוא מתגורר בבית ששיפץ במו ידיו, אותו בואינג 727 שבו נמצא העגיל. אני מכירה מישהי שגדלה באוטובוס בחצר אחורית של אחת מערי השינה בישראל, שזה אמנם פתרון שמתאים יותר למימדי ישראל אבל אין בו שירותים מן המוכן. לפחות אחד משלושת חדרי השירותים שהגיעו קומפלט עם המטוס עדיין בשימוש, כפי שהדגים לצוות של סי-אן-אן שהסריט אצלו סרטון קצר.

הוא מהנדס אמריקאי בן 62 שמכנה את עצמו "חנון", אף שהיו שיכנו אותו אקסצנטרי. "זה לא בשביל כולם, אבל זה בהחלט בשבילי", הוא אומר. אני מטורף על זה". החדר האהוב עליו בבית הוא תא הטייס. בתא הנוסעים הוא הסיר את רוב הכיסאות. בחלל הריק בנה סלון והתקין מקלחת.

הבית של קמפבל התחיל את חייו כמטוס בשירות אולימפיק אירווייס. הוא טס בכורה בינואר 1967, ונשאר בשירות החברה עד לפרישתו ב-1999, אז קמפבל רכש אותו תמורת כמה עשרות אלפי דולרים והציל אותו מהמגרטות. הוא חי אז בבית נייד משנות ה-70 שהחל להתפרק. עמידות החומר חשובה לו, כמו שסיפר לפני כעשור לכתב עת airport journals. בתים מעץ ומסמרים חשופים למזיקים, "ולא מחזיקים מעמד דור אחד", כדבריו. הוא מקווה שבעתיד כולם יגורו במטוסים שיוסבו למגורים במקום לבנות בתים חלשי קירות. בינתיים יש בשטוקהולם מטוס ג'מבו שהוסב למלון.

תגובות