בהלת הטרנטולה |

שני בני אדם מתו בהודו לאחר שננשכו על ידי עכבישים

לפני כחודש הופיע מין לא מוכר של עכבישים שעירים במחוז טינסוקיה שבצפון הודו, והוא מטיל אימה על הכפריים המקומיים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

עכבישים גדולים ונשכניים מעוררים בהלה באזור צפון מזרח הודו, אולם רשויות הבריאות חוששות שטיפול פרימיטיבי בנפיחות הכואבת, כתוצאה מהנשיכה, עלול להיות אף מסוכן מהעכבישים עצמם.

שני בני אדם מתו במחוז טינסוקיה לאחר שרופאי אליל השתמשו בסכיני גילוח לניקוז הפצעים. עדיין לא ידוע אם הסיבה למותם היא ארס העכבישים או הטיפול שקיבלו. השופט המקומי, קישור תקוריה, מסר כי גופות הנפגעים נשרפו לפני שבוצעו בהן נתיחות.

עוד שבעה נפגעים טופלו באנטיביוטיקה נגד דלקת, לאחר שניסו לנקז את הפצעים בעצמם, סיפר ד"ר אניל פפוואלי בבית החולים המקומי. העכבישים השעירים נראו לראשונה לפני כחודש במישורים מכוסי העשב של מחוז טינסוקיה ובג'ונגלים העבותים שמצפון לברהמפוטרה.

העכבישים הפרווניתיים שהתגלו בהודו צילום: אי-פי

האקולוג סאיקיה מאוניברסיטת אסאם אמר כי אולי מדובר במין בלתי מוכר של פרווניות (טרנטולה). גודלם של העכבישים הוא כגודל אגודל אנושי. "נראה שמדובר במין חדש. לא הצלחנו לזהות אותו", אמר אתמול (שלישי). אין כל אפשרות להשתמש בנסיוב בטיפול במי שננשכו כל עוד טרם זוהו העכבישים מבחינה ביולוגית.

בינתיים הכפריים משאירים מנורות דולקות במשך כל לילה ועומדים על המשמר למנוע מהעכבישים להיכנס לבקתות הסכך והבוץ. באזור מתגוררים כ 100 אלף כפריים, רובם מגדלי אורז עניים, הגרים באזור המנותק מהכבישים בגלל הנהר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ