צו מעצר הוצא נגד דובר המפלגה הניאו-נאצית ביוון

דובר "השחר הזהוב" התפרע במהלך תוכנית טלוויזיה. הוא סטר לנציגת המפלגה הקומוניסטית וזרק כוס לעבר נציג מפלגת השמאל הקיצוני "סיריזה"

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

משטרת יוון הוציאה צו מעצר נגד דובר המפלגה הניאו-נאצית "השחר הזהוב", איליאס קאסידריס, לאחר שתקף שני נציגים ממפלגת השמאל בתוכנית טלוויזיה פופולרית. המפלגה, שנחשבת לשנויה במחלוקת, זכתה בבחירות האחרונות שנערכו במאי ל-21 מושבים בפרלמנט. בחירות נוספות ייערכו ביוון ב-17 ביוני.

בזמן תוכנית הטלוויזיה, קם קאסידריס מכיסאו, סטר לנציגת המפלגה הקומוניסטית שלוש פעמים. זאת לאחר שזרק כוס מים על נציג מפלגת השמאל הקיצוני "סיריזה". מפלגת "השחר הזהוב" מכחישה כי היא ניאו-נאצית, אך נציגיה מואשמים בתקיפת מהגרים ברחובות אתונה. לפי סקרים שנערכו באחרונה, כוחה של המפלגה צפוי להיחלש בבחירות הקרובות.

גם למנהיג המפלגה הניאו-נאצית ניקוס מיכלוליאקוס היסטוריה ארוכה של התבטאויות שנויות במחלוקת. מגזין "השחר הזהוב" שהוציא בסוף שנות ה-70 הפיץ תעמולה המזוהה עם הנאצים. לפני כן, נעצר מנהיג המפלגה הניאו-נאצית שלוש פעמים בשנות ה-70 בעקבות התפרעויות ואחזקת חומרי נפץ. את מפלגת "השחר הזהוב" הקים ב-1993

בחודש שעבר אמר מיכלוליאקוס כי לא היו תאי גזים במחנות ריכוז של הנאצים. ניקוס מיכלוליאקוס גם ערער על התפישה שלפיה נרצחו במלחמת העולם השנייה שישה מיליון יהודים. "לא היו תנורים, מדובר בשקר... וגם לא היו תאי גזים", אמר מיכלוליאקוס בראיון לערוץ הטלוויזיה הפרטי "מגה"

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ