החשוד בתקיפת היהודים בווילרבאן הסגיר עצמו

העיתון הצרפתי "לה פיגארו" מסר כי כל שלושת הצעירים, החשודים שתקפו במוצאי שבת בפטישים ובמוטות ברזל שלושה צעירים יהודים, נמצאים כעת בידי המשטרה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

טולון. הצעיר החשוד בתקיפת היהודים בווילרבאן הסגיר עצמו אתמול אחרי הצהריים למשטרה ונעצר. ארבעה צעירים נוספים כבר עצורים בפרשה זו, כך הודיעה אתמול משטרת טולון.

העיתון הצרפתי "לה פיגארו" מסר כי כל שלושת הצעירים, החשודים שתקפו במוצאי שבת בפטישים ובמוטות ברזל שלושה צעירים יהודים, נמצאים כעת בידי המשטרה.

החשוד העיקרי, שתקף לכאורה בפטיש ושהיה במנוסה מאז יום רביעי, הסגיר את עצמו למשטרה אך הוא "מכחיש מכל וכל שהיה מעורב בתקיפה", אמר אחד החוקרים.

בידיעה נאמר כי המשטרה ניסתה ביום רביעי בבוקר לעצור את השלושה ופשטה על בתיהם, אך הם נעדרו מהם. בעקבות הפשיטה הסגירו שני חשודים את עצמם ביום רביעי אחרי הצהריים, ואולם החשוד העיקרי לא אותר. שני אנשים נוספים נעצרו בהקשר לפרשה, ובסך הכל מצויים כעת חמישה בני אדם במעצר והם נחקרים על ידי המשטרה.

התקיפת במוצאי שבת של שלושת הצעירים היהודים,­ שני צעירים בני 18 ו‑23 שחבשו כיפות על ראשיהם וצעירה בת 24, זעזעה את החוגים הפוליטיים בצרפת. השלושה היו בדרכם לתפילה ב"בית מנחם", בית ספר יהודי בווילרבאן, כשהותקפו על ידי שלושת צעירים אחרים שדחפו אותם וקראו אליהם קריאות גנאי.

אל שלושת התוקפים המקוריים הצטרפו לאחר מכן עוד כעשרה אנשים שגם הם התנפלו על המותקפים. הצעירים נפגעו באורח בינוני וקל מפגיעות הפטיש ומוטות הברזל. הם אושפזו למספר שעות והגישו תלונה במשטרה לאחר ששוחררו מבית החולים.

שוטרים מחוץ לבית ספר יהודי בווילרבאן, השבועצילום: רויטרס

"אי אפשר שלא לראות את הקשר בין מעשה התוקפנות הזה לבין הרציחות בבית הספר ‘אוצר התורה' בטולוז. מאז הרציחות האלה חלה עליה משמעותית במספר התקריות האנטישמיות", אמר רישאר פראסקייה, נשיא קרי"ף, ארגון הגג של הקהילות היהודיות בצרפת.

פראסקייה ציין כי העובדה ש"צעירים רואים במוחמד מראח (הרוצח מטולוז) גיבור ודוגמה לחיקוי מדאיגה ביותר". פראסקייה הוסיף כי, "אינני אומר שמדובר במספר רב של צעירים כאלה, אך אנחנו שומעים ממקורות רבים שתלמידים וסטודנטים רבים התנגדו לדקת הדומיה שעליה הכריז משרד החינוך למחרת הרצח בטולוז".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ