יהודי אורתודוקסי סירב לקצר את זקנו והודח

משטרת ניו יורק דרשה מפישל ליצמן לקצר את זקנו למילימטר, וזה סירב. "אני לא מבין את הבעיה", אמר ליצמן. "הוא ידע מהן דרישותינו", נמסר מהמשטרה

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

שבועות אחדים לפני שסיים את הכשרתו באקדמיה לשוטרים בניו יורק, הודח בסוף השבוע יהודי אורתודוקסי משום שסירב לגלח את זקנו. פישל ליצמן סיפר לעיתון דיילי ניוז שבעבר פנו אליו מפקדיו בדרישה לקצר את זקנו, אך הם לא הגיעו להסכמה בעניין.

משטרת ניו יורק דורשת משוטריה להיות מגולחים, ואילו מטעמי דתו ביקש ליצמן לשמור על זקנו. המשטרה מאפשרת לשוטרים דתיים לשמור על זקן באורך של מילימטר אחד בלבד, אך ליצמן סירב לקצרו לאורך הדרוש. "אני פשוט לא מבין את הבעיה", אמר ליצמן, "כל חיי רציתי להיות שוטר".

דובר משטרת ניו יורק אמר שדרישותיהם סבירות והדגיש כי ליצמן היה מודע להן כשנרשם לאקדמיה. עורך דינו, נתן לוין, טוען מנגד שהמשטרה ידעה כשהוא נרשם לאקדמיה שאין בכוונתו לקצר את זקנו, ושמדובר כעת באפליה על רקע דת. "אנחנו בודקים את האפשרויות שלנו", אמר לוין.

ליצמן, בן 38, היה פרמדיק לפני שנרשם לאקדמיה למשטרה. הוא אב ל-5 ילדים ודובר עברית ויידיש.

השוטר האורתודוקסי הראשון במשטרת ניו יורק החל לעבוד ב-2006, וישנם כעת לפחות 12 שוטרים דתיים. המשטרה מאפשרת לשוטרים לשמור על זקנם מטעמי דת, אך דורשת שישמרו על אורך קצר ומראה מסודר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ