גורם ביטחוני במצרים: מובארק במצב אנוש

אשתו של הנשיא המודח ביקרה אותו הבוקר בביה"ח בכלא לאחר ששמעה דיווחים על מותו. לדברי רופאיו, מובארק ניזון מאינפוזיה ומיוגורט

ג'קי חורי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי
אי-פי

גורם ביטחוני במצרים אמר הבוקר (ראשון) לסוכנות הידיעות א-פי שהנשיא המודח חוסני מובארק נמצא במצב קריטי. הגורם ציין כי מובארק מאבד את הכרתו לסירוגין. מיד לאחר שנגזר עליו מאסר עולם לפני כשבוע, אושפז מובארק בבית החולים בכלא טורה. לפי דיווחים קודמים, הוא סבל מקוצר נשימה ולחץ דם גבוה.

לפי הגורם הביטחוני, אשתו של מובארק, סוזן, ושתי גיסותיו ביקרו אותו בבית החולים בכלא הבוקר לאחר ששמעו דיווחים על מותו. לדברי רופאיו, מובארק ניזון מאינפוזיה ומיוגורט. בעקבות חרושת השמועות שזכו לאזכורים וציוצים רבים בטוויטר, הוציא משרד הפנים המצרי הכחשה רשמית לפיה אין ביסוס לשמועות.

בשבוע שעבר דווח בכלי תקשורת במצרים על כך שמצבו הבריאותי של הנשיא לשעבר הולך ומידרדר. הוא נכנס ל"מצב מסוכן" כהגדרתם. סוכנות הידיעות אי-פי דיווחה כי הרופאים נאלצו לחבר אותו חמש פעמים למכונת הנשמה. בנו גמאל הועבר לכלא טורה כדי לשהות לצד אביו, ורעייתו סוזן וכלותיו באו לבקרו.

מובארק מוצא מאולם המשפט, בשבוע שעברצילום: אי-אף-פי

ביום שבת שעבר נידון הנשיא לשעבר למאסר עולם בגין שחיתות ומעורבותו בררג אזרחים בזמן ההפגנות להדחתו שבשנה שעברה. בניו של מובארק, עלאא וגמאל, וכן חברו ויועצו לשעבר חוסיין סאלם, זוכו. זמן קצר לאחר ההודעה על גזר הדין, לקה מובארק בלבו, ובשעות הערב נמסר כי מצבו יציב. רבבות במצרים כעסו על עונשו "הקל" של הנשיא המודח וקראו להטיל עליו עונש מוות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ