זינוק במספר ההתאבדויות בקרב חיילי צבא ארה"ב

מנתוני הפנטגון עולה כי ב-155 הימים הראשונים של השנה התאבדו 154 חיילים, 50% יותר ממספר האמריקאים שנהרגו ב-2012 בלחימה באפגניסטאן

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

מתחילת השנה חל זינוק במספר ההתאבדויות בקרב חיילי צבא ארה"ב, זאת בשעה שבממוצע כמעט בכל יום חייל אחד שולח יד בנפשו. מדובר בשיעור ההתאבדויות הגבוה ביותר של חיילים במדינה זה עשור.

מנתוני הפנטגון עולה כי ב-155 הימים הראשונים של השנה דווח כי כ-154 חיילים בשירות פעיל התאבדו, 50% יותר מאשר מספר החיילים האמריקאים שנהרגו ב-2012 בלחימה באפגניסטאן. בתקופה המקבילה אשתקד התאבדו 130 חיילים.

נתונים אלה משקפים את הקשיים הרבים שבהם נתונים החיילים הלוחמים בעיראק ואפגניסטאן. מלבד הגידול במספר ההתאבדויות, מתמודד הצבא עם בעיות רבות, בהן עלייה בתקיפות המיניות, צריכת אלכוהול, מקרי אלימות והתנהגות לא נאותה. כמו, למשל, תמונות שפורסמו בשנים האחרונות, שבהן נראו חיילים באפגניסטאן מתעללים בגופות של לוחמי טליבאן ומצטלמים לידן.

ב-2010 ו-2011 חלה ירידה במספר ההתאבדויות, ולכן הנתונים החדשים התקבלו במערכת הביטחון האמריקאית בהפתעה. בהסתמך על שנים קודמות העריכו בפנטגון כי מספר המתאבדים יגיע בחצי השנה הראשונה של 2012 ל-136.

הסיבות לעלייה אינן ברורות לחלוטין, ואולם מחקרים שנעשו באחרונה מנסים להסביר תופעה זו בלחץ פוסט טראומטי, שימוש לא נכון בתרופות ובעיות כספיות של כמה מהחיילים. לפי הנתונים עולה כי חיילים שמוצבים באזורי לחימה נמצאים בסיכון גבוה יותר להתאבד. עם זאת, שיעור ניכר מהחיילים שהתאבדו מעולם לא הוצבו באזורים מסוכנים.

הגידול במספר המתאבדים בקרב 1.4 מיליון חיילים בשירות פעיל התרחשה למרות שנים של ניסיונות מצד מערכת הביטחון האמריקאית לעודד חיילים שנמצאים בקשיים לפנות לעזרה מקצועית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ