הניאו נאצים ביוון: לגרש מהגרים חולים

בשעה שאנשי "השחר הזהוב" מקצינים עמדות לפני הבחירות, האזרחים מושכים מדי יום הון עתק מהבנקים מחשש שהמדינה תצא מגוש האירו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

באווירה של מתיחות גוברת לקראת הבחירות המכריעות שיתקיימו ביוון ביום ראשון הקרוב, הסלימה מפלגת הימין הקיצוני, שחר זהוב, את נימתה, ואיימה לזרוק מהגרים וילדיהם מבתי החולים וגני הילדים במדינה. "אם שחר זהוב תיכנס לפרלמנט, כפי שצופים הסקרים, היא תערוך פשיטות בבתי חולים ובגני ילדים ותזרוק את המהגרים ואת ילדיהם לרחוב, כדי שהיוונים יוכלו לקחת את מקומם", כך אמר בעצרת בחירות באתונה אחד מבכיריה, איליאס פנגיוטרוס, לקול תשואות הנוכחים.

בכמה בתי חולים מצב הציוד הרפואי והמיטות בהם הוא היום בכי רע, עד כדי כך שמנהל בית החולים הממשלתי ניקיאה, קרא השבוע לרופאים להפסיק לבצע ניתוחים שאינם חיוניים, מחמת מחסור בכפפות, מחטים ותחבושות.

"המצב באמת חמור ומידרדר מדי יום", אמר פנגיותיס פפניקלאו, ניורוכירורג בבית החולים. "אין כסף אפילו לשירותי סריקה ומיקרוסקופים לניתוחים". אווירת השיתוק במדינה החמירה בששת השבועות שחלפו מאז משבר הבחירות ב 6 במאי; סיבוב הבחירות הנוסף ביום ראשון הקרוב נתפש כמכריע לעתידה של המדינה בגוש מדינות האירו. 

מפגינים נגד הגזירות הכלכליות בסלוניקי במארסצילום: רויטרס

בתוך כך, מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס כי יוונים רבים מוציאים את כספם מהבנקים ואוגרים מזון. לפי נתוני הבנקים, קרוב ל 800 מיליון אירו נמשכים מדי יום מהבנקים הגדולים, ולדברי בעלי רשתות מזון, הכסף משמש בין היתר לקניית פסטה ושימורים. לפי הערכות, הסיבה לכך היא החששות הגוברים מהחזרת המטבע הקודם, הדרכמה, והאפשרות שמפלגת השמאל הקיצוני עשויה לזכות בבחירות.

"האנשים מבוהלים מאפשרות של שיבת הדרכמה ורבים חושבים שכדאי למלא את המזווה שלהם במוצרי מזון", אומר ואסיליס קורקידיס, ראש ארגון הקמעונאים ESEE. "אסור להיכנס לפניקה, הרי גם אם נמלא את המזווה שלנו במזון, אין זה אומר שנחמוק מהמשבר", הוא הוסיף.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ