התפטרה כתבת וול סטריט ג'ורנל שניהלה רומן עם מקור

ג'ינה צ'ון, כתבת העיתון בעיראק, נאלצה להתפטר לאחר ששיתפה בכיר בממשל האמריקאי "מידע על כתבות שטרם פורסמו" בניגוד למדיניות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתבת וול סטריט ג'ורנל שניהלה רומן עם בכיר אמריקאי שאותו סיקרה כחלק מפעילותה בעיראק התפטרה שלשום (שלישי) מתפקידה לאחר שנחשפה התכתבות בדואר האלקטרוני בין השניים. העיתון מסר כי הכתבת אף שיתפה עם הבכיר "מידע על כתבות שטרם פורסמו" זאת בניגוד למדיניות.

הכתבת ג'ינה צ'ון הסכימה להתפטר לאחר שהודתה בפגיעה במדיניות החברה, לאחר שהראתה את כתבותיה לברט מקגרק המועמד של ממשל אובמה לתפקיד שגריר ארה"ב בעיראק. צ'ון הייתה כתבת וול סטריט ג'ורנל בעיראק בשנים 2007 עד 2009. באותה עת עבד מקגרק במועצה לביטחון לאומי והוצב בבגדאד.

ג'ינה צ'ון

המיילים המתעדים את התכתובות רומנטיות בין השניים, בה בעת שהם מקיימים מערכת יחסי עבודה, התפרסמו באתרים רבים בארה"ב. האתר Cryptome אף פירסם העתקים של המיילים בין העיתונאית לבין מקגרק, שהיה אז גבר נשוי. באתר המגזין "אטלנטיק" נכתב אתמול כי "צ'ון לא נאלצה להתפטר כיוון ששכבה עם מקור, אלא כי שיתפה אותו בחומרים עיתונאיים שטרם פורסמו".

וול סטריט ג'ורנל פרסם אתמול הודעה ובה נאמר כי צ'ון החלה את יחסיה עם מקגרק ב-2008, כשהייתה מוצבת בבגדאד. היא לא יידעה את עורכיה על השינוי במערכת היחסים ביניהם. צ'ון התחילה לעבוד בוול סטריט ג'ורנל ב-2005 ומאז 2010 היא כותבת למדור ההשקעות בעיתון. צ'ון ומקגרק התחתנו לאחרונה.

השבוע הגישו שישה סנאטורים רפובליקאים מכתב לאובמה ובו ביקשו ממנו לפסול את מועמדות מקגרק לתפקיד השגריר בעיראק "כיוון שהוא חסר את שיקול הדעת והמנהיגות הנדרשים ממי שניצב בראש השגרירות האמריקאית הגדולה בעולם באזור הכי לא יציב בעולם". לעת עתה תומך הממשל במועמדתו של מקגרק, המתואר כ"מתאים באופן מיוחד לתפקיד וכמי שעבר תהליך תחקור ובדיקה מעמיק לפני שמועמדתו עלתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ